Facebook Google+ Twitter

Parada Pojazdów zabytkowych Bytom - Tarnowskie Góry już 10 września

10 września odbędzie się kolejna Parada Pojazdów Zabytkowych organizowana przez Urząd Miejski w Bytomiu oraz Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.

Materiały reklamowe tegorocznej Parady / Fot. Materiał reklamowy organiozatorówTym razem w Bytomiu i Tarnowskich Górach, po raz ósmy spotkają się miłośnicy starych pojazdów, zarówno tych czterokołowych, jak i jednośladów. Trzeba pamiętać, że niektóre z tych staruszków sięgają swym wiekiem pod "setkę".

Realizatorem przedsięwzięcia jest Bytomski Klub Pojazdów Zabytkowych, który na co dzień część swoich zbiorów prezentuje w Galerii Motoryzacji i Techniki przy Centrum Kształcenia Praktycznego w Bytomiu. Pawilony Galerii, których są trzy, mieszczą się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bytomiu przy Strzelców Bytomskich 98.

A, co nas czeka podczas sobotniej Parady?Jawa 7000 rocznik 1930, uczestnik parady sprzed dwóch lat / Fot. Piotr A.Jeleń

Rozpoczyna się ona w Tarnowskich Górach na placu Żwirki i Wigury o godzinie 10. Poza wyborem najelegantszego pojazdu przez publiczność, odbędą się także symulacje dachowania pojazdów oraz symulacje zderzeń, które to prezentacje zostały przygotowane przez Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie.
Muzycznie czas umili tarnogórski zespół Misterium.

Około godziny 13 przewidziano przejazd kawalkady na bytomski Rynek.
Jeśli stare pojazdy, to i także moda retro. A tym się zajmą uczniowie Zespołu Szkół Usługowo-Rzemieślniczych, którzy zaprezentują najciekawsze fryzury i stroje z dawnych lat.

Motocykl Zundapp uczestnik Parady w 2009 roku / Fot. Piotr A.JeleńTakże w Bytomiu będzie można zobaczyć symulacje dachowań i zderzeń,a ratownicy medyczni zapoznają publiczność z metodami pomocy ofiarom wypadków drogowych. Wśród prezentowanych pojazdów zobaczymy także pojazdy strażackie oraz milicyjne.

Koncert "Śląskie melodie" popłynie ze sceny ustawionej na Rynku.
Finałem będzie wybór najciekawszego i najlepiej prezentującego się pojazdu.

Partnerami imprezy są WORD Katowice, Centrum Kształcenia Praktycznego w Bytomiu, Centrum Kształcenia Ustawicznego
w Bytomiu, Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie, BRE Bank S.A., get in bank, Społem Bytom, Mix Electronics, Komenda Miejska Policji w Bytomiu.
Pośród partnerów medialnych jest Polskie Radio Katowice, TV Silesia oraz tv Sfera.

Chętni wzięciem udziału w Paradzie mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod nr. tel.: 32 28 36 134 lub pisząc na zk@um.bytom.pl

Weź udział w akcji
Chcemy Taniego Paliwa - podpisz petycję do rządu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

bwbdNdkWvouiKodu
  • bwbdNdkWvouiKodu
  • 20.03.2012 05:51

Ten Dom nie powstałby gdyby nie pomoc wielu ludzi i pzdersiębiorcf3w z terenu Nowej Soli, Zielonej Gf3ry i Poznania. Bardzo serdecznie chce podziękować Panu Markowi z Firmy Usługi Remontowo-Budowlane, Ktf3ry poświęcił swf3j cenny czas by mi pomf3c w remoncie. Był ze mną od samego początku do końca trwania tego etapu przystosowania budynku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.