Facebook Google+ Twitter

Parada Równości przeszła ulicami Warszawy

Kilka tysięcy osób przeszło dziś ulicami stolicy w związku z obywającą się rok rocznie Paradą Równości. Geje, lesbijki, transseksualiści domagali się uznania swoich praw pod hasłem „Po prostu równość”.

Parada Równości 2012, 2 czerwca w Warszawie. Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem "Po prostu równość". / Fot. PAP/Paweł SupernakParada przyciągnęła nie tylko przedstawicieli mniejszości seksualnych ale również członków lewicowych partii politycznych. Na miejscu pojawił się Janusz Palikot, Robert Biedroń (Ruch Palikota), Ryszard Kalisz, Jerzy Wenderlich czy Joanna Senyszyn (SLD). Solidarność z uczestnikami parady zaznaczyli również artyści, między innymi DODA i Ramona Rey.

Marsz ruszył około godziny 15 z placu Konstytucji w Warszawie. Jego uczestnicy przeszli przez centrum miasta aż do placu Teatralnego, gdzie miały miejsce wystąpienia polityków i gwiazd.

Parada Równości w Warszawie / Fot. PAP/Paweł SupernakPo zakończeniu oficjalnej części Parady Równości rozpoczęto zabawę, która potrwała do godzin wieczornych. W związku z licznymi kontrmanifestacjami organizatorzy zmuszeni byli w ostatniej chwili zmieniać przebieg trasy parady.

Była to już 11 Parada Równości, która przeszła ulicami Warszawy. W pochodzie wzięło udział od 4 do 5 tysięcy osób popierających prawa mniejszości seksualnych. Impreza zabezpieczana była przez grupę kilkuset funkcjonariuszy policji. Obyło się bez poważniejszych incydentów pomimo kilkunastu kontrmanifestacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

uraa
 • uraa
 • 03.06.2012 15:42

to jeszcze ja bom zapmnial a kiedy bedzie konkurs na onej paradzie na najdluszego onego, bo ja mam do kolan

Komentarz został ukrytyrozwiń
uraa
 • uraa
 • 03.06.2012 15:36

Cie choroba przydalby sie Putin w Polszy, zara by porzondek z milosnikami chlopski odbytnicy zrobil a pala po jajach i wpierod

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nierówny
 • Nierówny
 • 03.06.2012 15:18

@wincenty
Nawet tu nie ma równości im jeszcze z d..y śmierdzi pitolkami :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwaga merytoryczna: "osoby transpłciowe", nie tylko "transseksualiści". Transpłciowość to znacznie szersze zagadnienie i osoby transseksualne stanowią jakiś procent wszystkich osób trans.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 03.06.2012 12:56

Dobrze że ten gejowski syf, to tylko margines - ale dlaczego pozwala się temu tak afiszować?

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
 • wincenty
 • 03.06.2012 11:44

z gerardem stencem zgadzam sie.tyle bzykania a efektow zadnych.nasz zbawiciel bzyka i bzyka a efektow zadnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nierówność jest wtedy kiedy o nierównym nikt nie usłyszy . Nie znam jeszcze osoby homoseksualnej która w swoich związkach żle się traktują i była nierówność. Bardzo często są to wpływowe osoby i znaczace. A dla bogatego równość nie ma znaczenia i nie zawraca sobie nim głowy.Mnóstwo znam nierówności w związkach heteroseksualnych. Jak jedna z stron związku nie ma żadnych praw. A niech tylko uwolni się z więzów. I jak na siłe pokazują zgodną rodzinę. Jest duża potrzeba walki o równość w związkach heteroseksualnych. I walka o równość dla biednych i nigdy nie pijących alkohol.
Zastanawiam się czego homoseksualisci zazdroszczą heteroseksualnym ? Bo jesli chodzi o prawodastwo w Polsce ono dla nikogo nie jest równe. Ono zależy od znajomości i pieniążków. Moge tylko powiedzieć, że te osoby poprzez parade są wykorzystywani do promowania polityków i gwiazd estrady. I tak prawo dla nich się nie zmieni. Walą głową w mur a tym murem bardzo często są ich niby przedstawiciele polityczni. Oni pierwsi oficjalnie nic nie zrobią dla nich , bo wtedy nie będą mogli mieć tematu zdobywania wyborców. I mogą być ostani raz w sejmie. Na zabawe przyjdą , zamydlą oczy i tyle. Patrzmy realnie. Nierówność jest tylko polityczna a społeczeństwo polskie toleruje homoseksualistów. A jeśli ktoś z nich się na boku śmieje lub atakuje to tylko z zazdrości. Jak każdego szcześliwego.Najgorsza jest obojętność. A jeśli ktoś Was nie zaprasza na uroczystości to tylko dlatego , żeby naprzykład weselnicy nie zobaczyli wiekszej miłości niż pokazuje para młoda. I para młoda przechodzi na drugi plan. To jest siła milości! Za duże ryzyko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
 • Gerard Stenc^
 • 03.06.2012 09:13

Dzieci Syzyfa,tyle bzykania a efektów żadnych...Wszechżałosne !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Keram
 • Keram
 • 03.06.2012 08:58

Doda, Palikot,Kalisz,Biedron, Wenderlich,Senyszyni inni politycy i artysci ( szczegolnie artysci) ktorzy przysli na ta parade to tez sa chyba innej orjentacji. Ich obecnosc o tym swiadczy, bo nie przysli z ciekawosci. Nie ma "rownosci"! Te osoby trzeba leczyc!

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
 • wincenty
 • 03.06.2012 06:16

w paradzie rownosci wzielo udzial wiecej narodu jak w marszach kaczynskiego.miedzy gejami lezbijkami ojcami matkami dziadkami jest rownosc.wszystkim od d..y jednakowo smierdzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.