Facebook Google+ Twitter

Parada Równości przeszła ulicami Warszawy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 18:47

Kilka tysięcy osób manifestowało swój sprzeciw wobec homofobii i dyskryminacji środowisk gejowskich. Impreza odbywała się pod hasem "Żyj, Kochaj, Bądź".

Adam Rogalewski z Fundacji Równość powiedział, że środowiska gejowskie domagają się, aby respektowano ich prawa. Chcą też pokazać, że są częścią społeczeństwa. Zdaniem Rogalewskiego, sytuacja homoseksualistów poprawia się od czterech lat, to znaczy odkąd organizowana jest parada równości.
Tradycyjnie już przeciwnicy środowisk gejowskich zorganizowali kontrdemonstrację. Kilkadziesiąt osób głośno wyrażało niechęć wobec uczestników parady. Byli to głównie członkowie Obozu Narodowo Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej.

Podinspektor Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji powiedział, że parada była silnie zabezpieczana przez policję. Kordon funkcjonariuszy rozdzielał obie demonstracje. Poza słownymi utarczkami między uczestnikami manifestacji, obyło się bez incydentów.

Manifestowanie swoich poglądów jest prawem każdego człowieka, byleby robił to zgodnie z prawem - tak dzisiejszą paradę równości skomentował premier Donald Tusk. Premier powiedział, że jest zadowolony, że takie parady robią się w Polsce coraz bardziej cywilizowane i nie kończą się bijatykami czy rzucaniem kamieni. Premier powiedział, że w jego rozumieniu rola szefa rządu polega na tym aby zapewniać bezpieczeństwo i swobodę wyrażania poglądów wszystkim ludziom.

Donald Tusk dodał że nie zgadza się ze wszystkimi poglądami środowisk homoseksualnych. Jak mówił jest bardzo sceptyczny wobec takich postulatów jak możliwość adopcji dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.