Facebook Google+ Twitter

Parada Schumanna - "Europa dla Rydzyka i dla Michnika"

Warszawa miała w sobotę, 12 maja dużo deszczu, ale i mnóstwo miłych, roześmianych, kolorowo ubranych gości, z kraju i zagranicy. Przyjechali z różnych stron, aby bawić się i paradować w korowodzie ulicami miasta, w XIII Paradzie Schumanna.

 / Fot. PAPWarszawskie ulice i Krakowskie Przedmieście były w sobotę, 12 maja, widownią XIII Parady Schumanna odbywającej się pod hasłem: "Halo, tu Europa". Głównym jej celem jest przypominanie i akcentowanie, że "Europa, pomimo różnych problemów, istnieje nadal i ma się całkiem dobrze. I chcemy pokazać to na Paradzie Schumana" - mówiła Anna Radwan z Fundacji Schumana.

Uczestnicy Parady nieśli na jej czołówce wielki transparent z hasłem: "Europa dla Rydzyka i dla Michnika". Mimo złej pogody i deszczu zgromadziła kilka tysięcy ludzi przybyłych z kraju i zagranicy. W długim korowodzie barwnie prezentowały się, m.in. Szkolne Kluby Europejskie i goście zagraniczni, w tym kilkudziesięcioosobowa grupa z Ukrainy, która przyjechała na defiladę warszawską "Eurobusem" oraz uśmiechnięci duńscy rowerzyści.

Jak przystało na prawdziwą paradę, której nie straszny nawet ulewny deszcz i chłód, uczestnikom grała do marszu marszowe melodie, orkiestra dęta z Sierpca. Ani chłód, ani strugi deszczu nie przeszkodziły kolorowo ubranym i poprzebieranym młodym ludziom w ukazaniu uśmiechu i radości z uczestnictwa w europejskiej wielkiej rodzinie. Niektórzy uczestnicy parady wyrażali radość i szczęście wspólnoty na czterech tirach-lawetach, z których rozbrzmiewała muzyka taneczna DJ-e Radia Eska.

Na Krakowskim Przedmieściu, do uczestników Parady przemawiali goście specjalni: doradca prezydenta, były premier Tadeusz Mazowiecki i komisarz UE do spraw budżetu, Janusz Lewandowski.

Tadeusz Mazowiecki m.in. powiedział: "Jesteście pogodniejsi niż pogoda. Jesteście świadectwem, że nadal wierzymy w Europę, że będzie się ona umacniać i przetrwa wszelkie kryzysy". Pozdrowił też - przy dużych brawach i aplauzie licznie zebranych przy scenie uczestników - białoruską opozycję. Były premier zaapelował: "Białoruś i Ukraina do Europy! Niech obiorą kurs proeuropejski!" - informuje polskatimes.pl

Komisarz UE, Janusz Lewandowski wzywał: "Przepędzacie kryzys". I przekonywał, że wspólnota europejska została stworzona przez ludzi i ludzie mogą ją zaprzepaścić. "Europa zbudowała wspólnotę, która nie jest darem przyrody, ale kruchym dziełem ludzkim. Mądrość ludzka ją powołała, a głupota może obalić" - podkreślał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

rk
  • rk
  • 14.05.2012 09:58

Miała być Europa szczęśliwości -od półwyspu Iberyjskiego po Władywostok.... miały być przyciągane nowe kraje Ukraina, Białoruś ,demokratyzacja itd.itp. Słowem miał być RAJ na ziemi ,i nasz głupki intelektualne w to uwierzyli ,oraz ochoczo realizowali .No i wyszli na durni ,bo Europa jest bankrutem ,Europa w takim wydaniu.

Europa owszem ale"Ojczyzn"i przy zachowaniu suwerenności każdego kraju - nie inaczej.

To nie może być sztuczny twór Rządzony przez Niemcy i Francję ,a reszta ma się tylko biernie przyglądać!

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
  • JW@
  • 14.05.2012 09:45

Obecna Unia Europejska jest bankrutem ,a nasze elity się skompromitowały. Kit wciskany ludziom już nie chwyta. Europa dobrobytu ,Europa szczęśliwości to mit .Ci durnie obecni przy korycie dobrze o tym wiedzą!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bleble
  • bleble
  • 14.05.2012 09:06

Autor tam był, widział i opisał. Na tym polega nierzetelność.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gapa ze mnie
  • gapa ze mnie
  • 12.05.2012 19:01

Walę się w piersi. Pomyłkowo jedynkę postawiłem zamiast piątki. To z przyzwyczajenia. Tutaj takie "gnioty" publikują że aż wstyd. Artykuł bardzo dobry . Krótki i rzeczowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.