Facebook Google+ Twitter

Parada Wojcicha Korfantego przejdzie ulicami Katowic

Parada w złoto-niebieskich barwach Górnego Śląska przejdzie ulicami Katowic w sobotę 20 kwietnia. Związek Górnośląski organizuje po raz pierwszy Paradę Wojciecha Korfantego.

 / Fot. Zbigniew Natorski 20 kwietnia w Katowicach odbędą się uroczystości z okazji 140. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego. Przed planowaną na godzinę 10.00 uroczystą sesją Sejmiku Województwa Śląskiego, Przewodniczący Sejmiku i Marszałek Województwa wraz z Radnymi Sejmiku i członkami Zarządu Województwa z udziałem Wojewody Śląskiego i Prezydenta Miasta Katowice złoża wiązanki kwiatów na grobowcu Wojciecha Korfantego na cmentarzu przy ulicy Francuskiej.

W samo południe w archikatedrze Chrystusa Króla, Metropolita Katowicki Wiktor Skworc, będzie celebrował uroczystą mszę św.
Po zakończeniu mszy św.przemarsz organizowany przez Związek Górnośląski–nazwany Paradą Korfantego. Parada w złoto-niebieskich barwach Górnego Śląska przejdzie ulicami Powstańców, Francuską, Jagiellońską na plac Sejmu Śląskiego. Parada ma ma być radosnym spotkaniem, pogodną refleksją, wszystkich mieszkańców Katowic i przyjezdnych, którzy pragną wykazać swe przywiązanie do wartości, za które nasi przodkowie oddali życie.

Udział w Paradzie zapowiedzieli - prominentni politycy, orkiestry: wojskowe i górnicze, poczty sztandarowe, kompanie honorowe:wojska, policji i straży pożarnej, liczne zespoły, organizacje i szkoły. Według organizatorów - Parada jest organizowana, aby przypomnieć, że u podstaw działalności tak Wojciecha Korfantego jak i Związku Górnośląskiego leży obrona i promocja wielokulturowych i cywilizacyjnych wartości Górnego Śląska powstałych na gruncie chrześcijańskim, że Związek jest wspólnotą osób, które traktują nasz region jako miejsce do życia dla siebie, swoich dzieci i następnych pokoleń, że Śląsk może i powinien w pełni czerpać ze swojej wielokulturowości ku pożytkowi swoich mieszkańców, całej Polski i Europy. Tylko wtedy będzie bogaty i szczęśliwy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.