Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23470 miejsce

Parada wojskowa w Korei Płn w setne urodziny Kim Ir Sena

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-15 10:59

Setna rocznica urodzin Kim Ir Sena została uczczona paradą wojskową. Był on założycielem komunistycznej Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Po raz pierwszy transmitowano przemówienie obecnego przywódcy Kim Dzong Una.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kim_Il_Song_Portrait-2.jpg&filetimestamp=20110206140759 / Fot. wikipediaUroczystości składały się z defilady żołnierzy i pokazu sprzętu wojskowego. Wszystko z góry oglądał Kim Dzong Un, syn Kim Dzong Ila, wnuk Kim Ir Sena. Niedawno objął najbardziej wpływową funkcję w kraju, stając na czele Narodowej Komisji Obrony.

Kim Dzong Un przemówił do dziesiątek tysięcy zgromadzonych. W wystąpieniu między innymi wzywał do kontynuowania polityki swego ojca Kim Dzong Il - kładzenia nacisku na rozbudowę zbrojną państwa. Apelował, by najwyższym priorytetem była potęga wojskowa. Oświadczył, że Korea posiada armię, która jest gotowa do ofensywy oraz do obrony kraju, używając najnowszych broni.

"Imperialiści nie mają już monopolu na wyższość technologii wojskowej" - dodał Kim Dzong Un, podaje Interia.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kim_Jong_Il.JPG&filetimestamp=20110129213211 / Fot. wikipediaPrzywódca jest obecnie też pierwszym sekretarzem Partii Pracy, a także zwierzchnikiem sił zbrojnych państwa, które liczą około 1 mln 200 tysięcy żołnierzy. W ten sposób piastuje najwyższe stanowiska w partii, wojsku i państwie. Podczas parady, która się odbywała na placu Phenianu został zaprezentowany nowa rakieta (2 dni po nieudanej próbie). Specjaliści nie potrafią określić, czy to międzykontynentalny pocisk balistyczny, czy tylko atrapa. Może to także być pocisk średniego zasięgu. Według niepewnych danych broń ta ma mieć zasięg 10 tysięcy kilometrów, czyli może dolecieć nawet do Stanów Zjednoczonych.

W całej Korei odbywają się też różne koncerty, wystawy oraz pokazywane są filmy dokumentalne. Na tą uroczystość wyhodowano nawet kimirsenię - kwiatek na cześć Kim Ir Sena.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.