Facebook Google+ Twitter

Parada wyszywanek przeszła ulicami Kijowa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-03 16:32

Kilkaset osób przemaszerowało przez centrum Kijowa ubranych w ukraińskie koszule ludowe. Tak zwana, „Parada wyszywanek" odbyła się w stolicy Ukrainy po raz pierwszy.

W imprezie wzięli udział mieszkańcy Kijowa, muzycy ludowi oraz wszyscy, którzy chcieli zobaczyć kolorową paradę ludzi ubranych w koszule ludowe z różnych regionów Ukrainy. Jej organizator, Oleh Skrypka podkreślił, że pokazuje to, iż takie imprezy są Ukraińcom potrzebne. „Nie trzeba było ludzi jakoś specjalnie zapraszać, zaganiać, jak to było w ZSRR, a ludzie po prostu sami przyszli" - zaznaczył.

Chodzenie w wyszywankach po świętach wielkanocnych było przez wieki ukraińską tradycją, która została zburzona przez władze radzieckie. Serhij, który wziął udział w paradzie, podkreśla, że jest ona okazją do odnowienia tego zwyczaju. „Jest to strój bardzo prosty, jednak przez swoje kolory: biały, czerwony i inne stwarza atmosferę święta" - dodał.

„Parada wyszywanek" jest zapowiedzią festiwalu muzyki etnicznej "Kraina Marzeń", który odbędzie się w czerwcu w Kijowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.