Facebook Google+ Twitter

Paradoksy łódzkie - mycie schodów w deszcz

W środowy poranek czekając na tramwaj na przystanku przy Dworcu Łódź Kaliska zauważyłem zastanawiającą czynność. Mężczyzna w strugach padającego deszczu, ubrany w przeciwdeszczową pelerynę, mając kaptur założony na głowę mył schody.

Okolice Dworca Łódź Kaliska. / Fot. Fot. Adam SęczkowskiPracownik Łódzkiego Zakładu Usług Komunalnych z użyciem myjki ciśnieniowej oczyszczał schody prowadzące z przejścia podziemnego na przystanek. Zgodnie z Uchwałą Nr LVI/1070/05 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 26 października 2005 r. w sprawie połączenia Łódzkiego Zakładu Usług Komunalnych oraz Zakładu Energetyki Cieplnej Ustronna w Łodzi czytamy:

"§ 8. ŁZUK po połączeniu rozliczać się będzie z budżetem Miasta Łódź w dziale 900 - Gospodarka komunalna i ochrona środowiska, w rozdziale 90017 - Zakłady gospodarki komunalnej.
§ 9. Podstawę gospodarki finansowej ŁZUK po połączeniu stanowią przepisy ustawy z dnia 26 listopada 1998 r. o finansach publicznych oraz przepisy wykonawcze do tej ustawy."


Zlecenia wykonywane przez ŁZUK są więc opłacane z budżetu miasta. Działalność ŁZUK zgodnie w w/w uchwałą podlega nadzorowi dyrektorowi Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi. Zastanawiam się czy ktoś kontroluje zlecenia przekazywane do ŁZUK? Jaki jest sens wysyłać pracownika, aby myć wodą mokre schody? Pomyśleć tylko, że obecne władze Łodzi wielokrotnie podkreślały, jak ważna jest gospodarność osób odpowiedzialnych za zarządzanie miastem.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A w moim rozumieniu to tak jakbym w czasie opadów deszczu wyszedł myć samochód. Sam bym zmókł, napracował się, a na samochodzie po wyschnięciu zostałyby zacieki bądź widoczne po kroplach "plamy" tzw. "robota z marnymi" efektami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stef
  • stef
  • 02.10.2010 11:08

Z tego co wiem, to deszcz nie przeszkadza w działaniu myjki wysokociśnieniowej. Największy nawet deszcz nie jest też w stanie usunąć zabrudzeń, które myjka wysokociśnieniowa usuwa z łatwością. Dodatkowo deszcz może pomóc o tyle, że spłucze zabrudzenia wymyte przez wodę z myjki do kanalizacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.