Facebook Google+ Twitter

Parafia Krościenko zbierała pieniądze na ochronkę dla najmłodszych

Występy młodych górali i aukcje obrazów, loteria fantowa z setkami nagród oraz kiełbaski, śpiewy z siostrami zakonnymi i zabawa pod okiem wodzireja - wszystko to miało miejsce podczas festynu, który 1 maja zorganizowała parafia Krościenko.

Młody Góral z Krościenka / Fot. Janusz Wojtarowicz10 zł - tyle kosztowały zarówno "swojskie" ciasta wolontariuszek z Krościenka, w które można było się zaopatrzyć na miejscu imprezy, jak i losy, z których każdy był nagradzany. Uczestnicy loterii mogli z kolei wygrać między innymi książki o historii Krościenka i Pienin, produkty lokalnych przedsiębiorców oraz inne nagrody dostarczone przez licznych sponsorów oraz mieszkańców.

Część artystyczna rozpoczęła się modlitwą poprowadzoną przez proboszcza ks. Stanisława Tumidaja. Po modlitwie przybyłymi gośćmi zajął się wodzirej. Kolejną atrakcją były występy małych górali z Krościenka. Prowadzeni przez siostry zakonne śpiewali pieśni religijne, nie zabrakło oczywiście "Barki" tak lubionej przez Papieża Jana Pawła II.

Na aukcji sprzedawano obrazy, rower, książki. Ceny sięgały kilkuset złotych. Aukcję zakończyło losowanie atrakcyjnej nagrody głównej loterii fantowej – notebooka. Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, wolontariuszom i uczestnikom festynu.

Festyn przyniósł kilka tysięcy złotych, według wstępnych wyliczeń. Nowa ochronka dla najmłodszych krościeńczan stanie przy skrzyżowaniu ulic Lubań i Kościuszki. Budowa systemem gospodarczym rozpoczęła się kilka miesięcy temu i jest na poziomie fundamentów. Planowany koniec inwestycji; jak to w systemie gospodarczym, bliżej nieokreślony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.