Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14432 miejsce

"Parafraza" Danuty Ciechanowskiej w Galerii Na Piętrze

W toruńskiej Galerii Na Piętrze do 10 lutego potrwa wystawa nietuzinkowej artystyki Danuty Ciechanowskiej. Jest to pierwszy od ponad 10 lat indywidualny przegląd jej prac.

Danuta Ciechanowska / Fot. CSW Znaki CzasuDanuta Ciechanowska urodziła się w 1965, jest rodowitą torunianką. Na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w 1990 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem. Wykładała historię sztuki, kompozycję i psychologię widzenia w Policealnym Studium Artystyczno-Zawodowym Towarzystwa Nowoczesnej Edukacji. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Debiutowała w warszawskiej "Zachęcie" i od tamtej pory uważana jest za malarkę o wielkim entuzjazmie do sztuki i ogromnym zapale twórczym. Jej prace to zjawisko kameralne, trudne do prostego sklasyfikowania i nie dające się przypisać żadnej szkole malarskiej. Jest to sztuka intelektualna z pewną dozą filozofii, określane też mistrzostwem bieli i szarości.

Prace artystki znajdują się w zbiorach m.in. Muzeum Okręgowego w Toruniu, Galerii ChDK w Chojnicach, Centrum Sztuki Galerii EL w Elblągu oraz w kolekcjach prywatnych na terenie Polski, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Słowacji oraz Kanadzie. Jako wykładowca wskazywała m.in., że obecne czasy nie sprzyjają edukacji artystycznej, mnożąc pokolenia technokratów obojętnych na piękno świata.

 / Fot. Łukasz KołtackiZa swoją działalność otrzymała wiele nagród oraz wyróżnień, w tym dwukrotnie stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ponadto zdobyła aż osiem nagród i dwa wyróżnienia w konkursach organizowanych przez Związek Polskich Artystów Plastyków.

 / Fot. Łukasz KołtackiGaleria Na Piętrze przy ul. Św. Ducha - gotycka kamieniczka o wyjątkowym klimacie pokazuje od 9 stycznia cykl pt. "Parafraza". To doskonała okazja na zapoznanie się z twórczością Danuty Ciechanowskiej. Jest to bowiem od ponad 10 lat pierwsza wystawa indywidualna złożona z najnowszych prac.

Galeria "Na Piętrze" - ZPAP w Toruniu
ul. Ducha Św. 8/10/12
wstęp wolny

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.