Facebook Google+ Twitter

Paraliż drogowy w Gdańsku? Ale gdzie jest ten korek!?

– Nastąpi komunikacyjny paraliż! – alarmują władze Gdańska i media. W mieście rozpoczął się remont jednej z głównych ulic. Jedna z naszych autorek, Ewa Kowalska, postanowiła to sprawdzić. Wynik jest zaskakujący. Nie ma żadnych utrudnień!

Kompleksowa przebudowa ma trwać 16 miesięcy, a pochłonie 46 mln zł. i – rzekomo – sporą dawkę nerwów mieszkańców, władz oraz turystów.

Wtorek, 18 lipca.

Godzina 12.30 - e-mail z redakcji www.wiadomosci24.pl z prośbą o napisanie paru słów dotyczących paraliżu komunikacyjnego w Gdańsku.

Godzina 12.50 – samochód, sprzęgło, gaz. Ruszam zza trójmiejskiej obwodnicy w kierunku centrum.

Godzina 13.00 – szok – węzeł Carla Groddecka (niedawno nazwany imieniem mało znanego burmistrza urzędującego w Gdańsku w XVIII w.) , łączący ul. 3 Maja i Armii Krajowej – pusty!

Przeczuwając ciszę przed burzą zostawiam samochód przy ul. Ogarnej, stanowiącej obrzeże Głównego Miasta. Pieszo ruszam w kierunku remontowanej drogi.

Przy kolejnym węźle, wyzwalającym codziennie agresję u setek kierowców, spotykam fotoreportera Dziennika Bałtyckiego, który podobnie jak ja szuka korka, o którym dzień wcześniej pisały gazety. Mało wprawni funkcjonariusze Straży Miejskiej na przemian oganiają się od much i leniwie próbują kierować niewielkim ruchem. Gołębie okupujące gzyms budynku Rady Miasta też nie mogą się nadziwić – cisza!

Ruszam dalej w kierunku dworca. Ekipa TVN24 jakby na coś czekała. Na korek? Nie, korek zaginął, teraz z pobliskiej prokuratury relacjonują przesłuchanie byłego esbeka w sprawie Zyty Gilowskiej. Rzucam okiem w kierunku wyżej położonej ul. 3 Maja, fotografuję pustkę zatłoczonej zazwyczaj ulicy i rezygnuję z dalszych poszukiwań paraliżu w Gdańsku.

Godzina 13.50 – wsiadam do samochodu i z pewnym lękiem zbliżam się do kolejnego gdańskiego koszmaru – ul. Podwale Przedmiejskie – cisza .

Poczułam się nieswojo, czy to jest mój Gdańsk? Czyżby gdańszczanie posłuchali Prezydenta Miasta Pawła Adamowicza: „Zwracam się z apelem do wszystkich kierowców-gdańszczan o korzystanie, w miarę możliwości, z komunikacji miejskiej. Do wszystkich kierowców apelujemy też o poruszanie się trasami omijającymi remontowany odcinek Podwala Grodzkiego. Prosimy tez o ścisłe przestrzeganie znaków regulujących ruch w Śródmieściu. Tylko w ten sposób wspólnie możemy uniknąć komunikacyjnego paraliżu.”

No i uniknęliśmy, tylko na jak długo, bo przecież nie na 16 miesięcy...

Godzina 16.15 – dzwonię po taksówkę. Pani w centrali uprzedza mnie o konieczności długiego oczekiwania na samochód - korek w Gdańsku się odnalazł!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Do Pana Mlena. Zapomniałam jeszcze dopisać, że jest to serwis dziennikarstwa społecznego, oznacza to, że Pan również mógł być tam rano, albo w godzinach popołudniowych i napisać newsa! Zachęcam do pisania:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Pana Mlena. Przecież ja wcale nie twierdzę, że w Gdańsku nie ma korków. Oczywiście, że są!! Proszę zresztą rzucić okiem na koniec tekstu :) Natomiast we wtorek 18 lipca między godz. 13.00 a 13.50 ich nie było. Powinnam zlekceważyć Pana złośliwy komentarz dot. moich sił, aparatu itd. , ale jednak Panu odpowiem (ostatni raz zreszta:)) . Czy był Pan na Podwalu Staromiejskim (tuż przy Targu Drzewnym) o godz. 13.35? Bo ja byłam i dzieki temu, że było całkowicie pusto mogłam zrobić zdjęcie (stojąc na ulicy!!!) budynku redakcji Dziennika Bałtyckiego, który wzbogacił się niedawno w nową, piękną elewację, a teraz został przykryty reklama:( Pozdrawiam - Ewa (do zobaczenia w korku:) :) :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Pani Ewy. A byla Pani winna pojechac rano, albo w godzinach popoludniowych. Wtedy zaistnialby powod pisania o paralizu(paraliz to byl w pn,jak kierowcy zupelnie nie mogli sie polapac w niewlasciwym oznakowaniu-a wlasciwie jego braku; na codzien to korki sa,nie paralize ;-) w Gdansku, bo takowy na pewno byl. Poza tym, dlaczego na Pani w/w fotografiach, szczegolnie zdjecie nr 1 (Groddecka z 3 Maja) niby nie widac samochodow, ale jak sie czlowiek dobrze przyjrzy, to zobaczy ze na calej dlugosci 3 Maja stoja auta. I podejrzane, ze bedac tak blisko, nie odwiedzila Pani skrzyzowania 3 Maja-Hucisko czy tez Podwala Staromiejskiego. Nie miala Pani sil , aparat wysiadl czy fotografie nie pasowaly by do tekstu? A moze bylo tyle samochodow, ze nie mogla sie Pani miedzy nimi przedostac? ;-)) Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Pana Mlena. A był Pan we wtorek 18 lipca o godz. 13.00 na węźle Carla Groddecka? Bo ja byłam i sfotografowałam to, co widziałam:) A był Pan na Podwalu Przemiejskim o 13.50 ? Bo ja byłam ... ) Pozdrawiam.
PS. Codziennie przejeżdzam ul. AK, węzłem Groddecka oraz Podwalem Przedmiejskim i wiem jaki to koszmar. Nie widzę jednak powodu, żeby pisać o paraliżu w Gdańsku we wtorek 18 lipca 2006 r. między godz. 13.00 a 13.50, skoro takowego nie było.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A moze redakcja wiadomosci24 szybciej by reagowala, i wyslala swoich ludzi na plac boju juz w pn? Bylby duzo ciekawszy material.

Poza tym, ruch samochodowy pokazany na w/w zdjeciach jest naciagany, tzn. Pan(i) fotograf robila zdjecia gdy auta mialy czerwona fale?! Mieszkam i pracuje w Srodmiesciu, i sytuacja ze 2 samochody na krzyz na wezle Carla Groddecka lub na ul Elblaskiej zdarza sie pozno w nocy(gdy wracam z imprezy ;). Natomiast w godz rannych i popoludniowych sa tam gigantyczne korki. Brawo za subiektywnosc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Korki??oczywiście,że w Katowicach zapraszam na rondo o 7:30 rano a także po 16..gwarantuje długie i pełne nerwów korki. Katowice to zakorkowana stolica Górnego Śląska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie jest ten paraliz i korki,? prawdziwe korki to są w Katowicach .
Zapraszam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Redakcja jest cała zainteresowana i uśmiecha się ładnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zalley, nie jest tak źle. Roboty rzeczywiście ruszyły. Jeśli Redakcja wiadomosci24 będzie zainteresowana, to mogę od czasu do czasu rzucić okiem na ich przebieg i parę słów napisać :) Pozdrawiam - Ewa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • x x
  • 18.07.2006 18:13

No remntują :-/ Brzezińska, al. Włokniarzy, al. Jana Pawła, Kilińskiego a niedługo Pomorska... Ale to dla naszego dobra :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.