Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29867 miejsce

Paraliż komunikacyjny w Czechach. Pociągi zatrzymują się w Katowicach

16 czerwca w Czechach odbywa się ogólnokrajowy strajk pracowników transportu. Odczują go także Polacy, którzy dziś będą próbowali dostać się nie tylko do Pragi, ale i Budapesztu czy Wiednia.

Czeska Praga szykuje się na zupełny paraliż miasta. / Fot. Radouch, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Pendolino_praha1.jpg&filetimestamp=20050227123215 Z dużymi utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie, którzy dziś planowali wybrać się do naszych południowych sąsiadów. Cztery polskie pociągi Eurocity i Intercity do Czech nie wyjadą w ogóle na trasę. Inne zatrzymają się w Katowicach.

Odwołane zostały pociągi jadące z Moskwy i Krakowa do Wiednia. Do Budapesztu nie dojechał też "Chopin". Jak podaje TVN24 dla pociągów Eurocity "Sobieski", "Praha" i "Polonia" Katowice będą ostatnim przystankiem. Jak zapewnia Intercity, podróżni dostaną zwrot pieniędzy za zakupione bilety. Pociągi osobowe, które dojeżdżają do Czech, zakończyły kursy tuż przed granicą.

Czeska Praga szykuje się na zupełny paraliż miasta. Po raz pierwszy w historii nie kursuje praskie metro. Tylko 40 proc. tramwajów i jeszcze mniej autobusów wyjechało rano na swoje trasy. Na dworcach nie ma ruchu. Natomiast na ulicach przybywa taksówek.

Strajk potrwa dobę. Zakończy się o północy z czwartku na piątek. To forma protestu przeciwko zmianom w systemie emerytalnym, podatkowym i zdrowia, które chce przeprowadzić konserwatywny rząd Petra Neczasa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.