Facebook Google+ Twitter

Paraliż służby zdrowia. Tylko w Łódzkiem strajkuje 800 lekarzy

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-07-14 08:13

Zanosi się na totalny paraliż w łódzkiej służbie zdrowia - zakomunikowali związkowcy pod wodzą przewodniczącego ZK OZZL dr Krzysztofa Bukiela

Związkowcy zapowiadają dalsze strajki i głodówki. Nikt nie troszczy się o życie pacjentów... / Fot. Express IlustrowanyWczoraj rozpoczęło strajk głodowy trzech lekarzy ze szpitala im. Biegańskiego oraz siedmiu medyków ze szpitala im. Barlickiego. Od poniedziałku masową głodówkę ma rozpocząć Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki. Tego samego dnia do protestu zamierza przystąpić kilku lekarzy z Ośrodka Onkologicznego szpitala im. Kopernika, dwóch ze szpitala im. Jordana i osiemnastu ze szpitala w Pabianicach.

Do głodówki przygotowuje się też szpital chorób płuc w Łagiewnikach. Łącznie strajk głodowy trwa w 20 placówkach. Wyłączonych z pracy jest 600-800 lekarzy. Tak dramatycznej sytuacji nie ma w żadnym innym województwie (łącznie w kraju tę formę protestu podjęło 25 szpitali). Sytuacja staje się coraz bardziej groźna dla życia pacjentów.

- Zanosi się na totalny paraliż służby zdrowia w województwie łódzkim - mówił dr Sławomir Zimny, przewodniczący Zarządu Regionu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w Łódzkiem na wczorajszej konferencji po nadzwyczajnym zebraniu Prezydium Krajowego Komitetu Strajkowego OZZL. - Lekarze nie wrócą do pracy, dopóki nie będzie gwarancji spełnienia naszych postulatów.

- Rządzący nas zwodzą - mówił z kolei Krzysztof Bukiel, przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL. - Jedynym efektem negocjacji jest to, że nie zabrano nam podwyżki z ubiegłego roku. Akcja protestacyjna będzie kontynuowana i rozszerzana. W kraju strajkuje już 291 szpitali. W 86 lekarze wypowiedzieli umowy o pracę.
(ew)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.