Facebook Google+ Twitter

Paralotniowe mistrzostwa świata można śledzić na żywo w sieci

12. paralotniowe mistrzostwa świata są rozgrywane w Piedrahicie w Hiszpanii. Polskę reprezentuje czworo pilotów. Pozycje pilotów i przebieg konkurencji można śledzić na żywo na stronach internetowych.

Paralotnia w locie termicznym. / Fot. Krzysztof ZiółkowskiRozgrywane co dwa lata paralotniowe mistrzostwa świata rozpoczęły się właśnie w niewielkiej miejscowości Pierdahita w Hiszpanii (ok. 120 km na zachód od Madrytu). Miejsce to znane jest ze znakomitych warunków termicznych umożliwiających wykonywanie dalekich przelotów na lotniach, paralotniach i szybowcach za napęd mając jedynie siły przyrody.

Przez 10 dni, 150 najlepszych na świecie pilotów będzie ścigać się w wymagających hiszpańskich warunkach. Na starcie panuje temperatura dobrze powyżej 30 stopni a w czasie lotu na wysokości ponad 3000 m spada do zera. Teren, na którym rozgrywane są zawody jest mocno urozmaicony - są tam zarówno skaliste góry, jak i rozległe, płaskie, stepowe przestrzenie na których pasą się hodowane na korridę byki.

Każdy zawodnik jest wyposażony w odbiornik GPS połączony z telefonem komórkowym, dzięki czemu pozycje zawodników i przebieg konkurencji można oglądać na stronach internetowych organizatora za pomocą programu Google Earth lub przeglądarki internetowej.

Pierwsza konkurencja to przelot docelowy do miejscowości Arcones oddalonej od startu o 154 km. Pierwszego zawodnika na mecie można spodziewać się po ok. 4 godzinach.

Polskę reprezentuje czworo pilotów:
- Katarzyna Gruźlewska-Łosik
- Michał Gierlach
- Rafał Łuckoś
- Wojciech Maliszewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

tele-widz
  • tele-widz
  • 06.07.2011 23:44

Coś mi sie zdaje że teleekspres czyta link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.