Facebook Google+ Twitter

Paralotniowe Mistrzostwa Świata w Sopocie

W miejscowości Sopot w Bułgarii rozgrywane są 13-te Paralotniowe Mistrzostwa Świata. Na półmetku imprezy troje pilotów z Polski jest na pozycjąch pozwalających walczyć o medale. Przebieg konkurencji można śledzić na żywo w sieci.

Klaudia Bułgakow w locie / Fot. Krzysztof ZiółkowskiParalotniowe Mistrzostwa Świata rozgrywane są co dwa lata. W tym roku prawo od organizacji tej imprezy Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI uzyskala Bułgaria. W zawodach startuje 147 pilotów z 38 krajów.

Do tej pory rozegrano 4 konkurencje o długościach tras: 72, 70, 117 i 120 km. Pod dwóch dniach przerwy - ze względu na przechodzący front atmosferyczny - dziś znowu jest pogoda umożliwiająca dalekie przeloty na paralotniach.

Polscy reprezentanci zajmują bardzo dobre miejsca pozwalające walczyć o medale: Michał Gierlach jest 8, Paweł Bartoń 20 a Klaudia Bułgakow 21 zajmując jednocześnie 2 miejsce w klasyfikacji kobiecej. Trzech pozostałych pilotów z Polski (Przemek Licznerski, Rafał Łuckoś i Wojciech Maliszewski) zajmuje dalsze miejsca.

Przebieg konkurencji można śledzić na żywo na stronie internetowej zawodów w trakcie jej rozgrywania jak również można oglądać przebieg wyścigu po fakcie.

Sopot to ok. 10 tysięczne miasto w górach Bałkanach w środkowej Bułgarii. Miejsce jest dobrze znane polskim pilotom, bo wielokrotnie rozgrywane tutaj były zawody paralotniowe w tym zawody Polish Open i Paralotniowy Puchar Świata.

Strona internetowa zawodów:
http://airtribune.com/13-fai-world-paragliding-championship

Wiecej komentarzy do aktualnej sytuacji można znaleźć na blogu autora:
http://ziolekxc.blogspot.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Właśnie trwa konkurencja 5.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.