Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4121 miejsce

Paraolimpiada. Wielki sukces polskich sportowców w Londynie

W rywalizacji na arenach XIV Paraolimpiady w Londynie biało-czerwoni wywalczyli 36 medali, co dało nam wysokie dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. To najlepszy występ polskich paraolimpijczyków w historii ich występów w najważniejszej dla nich imprezie czterolecia. Mazurka Dąbrowskiego mogliśmy wysłuchać w stolicy Wielkiej Brytanii aż czternaście razy.

 / Fot. Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported Worek z medalami naszej reprezentacji w stolicy Wielkiej Brytanii rozwiązała Anna Harkowska, która zdobyła w Londynie srebrny medal w wyścigu na 3000 m na torze kolarskim. Pierwszy medal z najcenniejszego kruszcu zdobyła Katarzyna Piekart, która przy komplecie publiczności na Stadionie Olimpijskim wygrała konkurs rzutu oszczepem z nowym rekordem świata. Nasza lekkoatletka rekordowy rezultat uzyskała w piątej kolejce rzutów, poprawiając swój wynik w każdej kolejnej próbie.

Kolejne złote krążki w kolejnych dniach rywalizacji wywalczyli pływaczka Joanna Mendak, lekkoatletka Karolina Kucharczyk oraz tenisiści stołowi Patryk Chojnowski i Natalia Partyka. Polka płynąca stylem motylkowym była główną faworytką na 100 metrów stylem motylkowym i nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. To jej trzeci w karierze medal z najcenniejszego kruszcu w rywalizacji paraolimpijskiej.

Kucharczyk w fenomenalnym stylu wygrała konkurs skoku w dal. Polka przystąpiła do konkursu z rekordem życiowym 5,88 m, który w jej grupie jest także rekordem świata. Już dwa pierwszy skok oddała na imponującą odległość 5,78 m. Potem się tylko poprawiała - 5,80 m, wreszcie w trzeciej próbie skok na 5,93 m dał jej nowy rekord świata. Jakby tego było mało, Polka poprawiła jeszcze ten wynik w piątej próbie - uzyskała równo 6 metrów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.