Facebook Google+ Twitter

Paraolimpijczycy jutro lecą do Pekinu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-29 15:19

Po igrzyskach olimpijskich w Pekinie, w stolicy Chin zacznie się paraolimpiada - igrzyska niepełnosprawnych. Już jutro z Warszawy do Pekinu wyleci nasza reprezentacja. Dziś część sportowców przybyła na sesję Rady Warszawy. Powitano ich owacją na stojąco.

Przewodnicząca Rady Warszawy, Ewa Dorota Malinowska - Grupińska, uważa, że to, iż coraz częściej mówi się i pokazuje niepełnosprawnych sportowców, jest znakiem czasu . W tej chwili świadomość, że ludzie niepełnosprawni mogą żyć tak, jak zdrowi, jest już powszechna. Osoby te mogą uprawiać sporty i brać udział w zawodach. Często osiągają znakomite wyniki. Przewodnicząca Rady Warszawy dodała, że ludzie mają obowiązek pomagania tym, których dotykają różne trudności życiowe.

Polska reprezentantka w tenisie stołowym Małgorzata Grzelak przekonuje, że paraolimpijczycy mają dokładnie takie same pragnienia, jak ich pełnosprawni koledzy. Wszyscy chcą wystąpić na miarę swoich możliwości i jak najlepiej zaprezentować się na olimpijskich arenach.

W paraolimpiadzie Polska bierze udział od 1972 roku. W tym czasie nasi sportowcy zdobyli 237 złotych, 215 srebrnych i 174 brązowych medali.

W tym roku do Pekinu pojedzie 91 reprezentantów naszego kraju. W Igrzyskach łącznie weźmie udział ponad 4 tysiące zawodników z przeszło 150 krajów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.