Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28635 miejsce

Parchatka - na narty w pobliżu Puław

Intensywne opady w powiecie puławskim cieszą przedsiębiorców i turystów. 17 lutego na stoku narciarskim w Parchatce narciarze i snowboardziści mogli wreszcie poszaleć.

Zapraszamy na stok ! / Fot. Michał DmytrowStok jest ośnieżany trzema armatkami śnieżnymi. Funkcjonują dwa wyciągi siodełkowe. Nawierzchnią zajmuje się jeden ratrak. Miłośnicy białego szaleństwa mogą liczyć na wypożyczalnię sprzętu narciarskiego gdzie koszt wynajmu nart, butów i kijków wynosi 40 zł za dzień. Dla grup zorganizowanych przewidziano upusty w wysokości 25 proc. Stok od poniedziałku do piątku jest otwarty w godz. 11 do 22 W soboty i niedziele można korzystać ze stoku już od 9. Stok jest oświetlony i naprawdę bezpieczny. Warunki do jazdy są doskonałe. Odpowiadają zapytani narciarze.

Piękny, łagodny stok / Fot. Michał Dmytrow
- Najlepsze warunki narciarskie są, gdy pokrywa śnieżna przekracza 25 cm a temperatura nie jest wyższa od -2 st. C. Pokrywa śnieżna powinna być gładka i lekko twarda - tłumaczy Michał, pracownik wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Chętni mogą skorzystać z usług profesjonalnych instruktorów nauki jazdy na nartach. Przemarznięci sportowcy mogą ogrzać się w namiocie gastronomicznym. Można również wypożyczyć skuter śnieżny. Właściciel nie ukrywa, że z terenu, który jest jego własnością mogą korzystać także postronni turyści, którzy poszukują przygody w pięknych, okolicznych wąwozach lessowych.

Przy stoku znajduje się parking dla samochodów osobowych, który z łatwością pomieści 30 samochodów i kilka autobusów. Prowadzi do niego bezpieczna, szeroka droga dojazdowa.
Wyciąg siodełkowy w Parchatce / Fot. Michał Dmytrow

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.