Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27361 miejsce

Park im. Lotników w Jaworznie ma odzyskać blask

Kiedyś gościły tutaj największe muzyczne zespoły naszego kraju. Dzisiaj amfiteatr i park im. Lotników w Jaworznie wyglądają okropnie. Jednak, jak zapowiadają przedstawiciele magistratu, za 2-3 lata park z powrotem ożyje.

Niszczejący amfiteatr, cały popisany grozi zawaleniem... / Fot. Marek IwaniszynW parku bez problemów można znaleźć takie miejsca... / Fot. Marek IwaniszynKiedyś wszystkie imprezy miejskie odbywały się na terenie tego kompleksu. Gościli tutaj Maryla Rodowicz, Budka Suflera, Kasia Kowalska. Obecnie amfiteatr niszczeje. Dochodzi tu do kradzieży, pobić i bójek. Wszędzie pełno jest śmieci, papierków, ulotek, butelek po winie. Dni Jaworzna odbywają się na stadionie przy ulicy Moniuszki, a Dzień Energetyka w stadninie koni, w oddalonej od centrum miasta dzielnicy Jaworzna - Ciężkowicach.

Tutaj była kiedyś fontanna. / Fot. Marek IwaniszynZa 2-3 lata ma się to jednak zmienić. – Planujemy wybudowanie nowych alejek, ogrodu typu botanicznego, chcemy urządzić górkę saneczkową, zbudować oświetlenie, a także zwiększyć liczbę miejsc parkingowych w okolicach parku – wylicza prezydent Paweł Silbert. Głównym zadaniem jest jednak remont amfiteatru oraz przymocowanie nowych ławek. Wszystko po to, by znów mogły się w tym miejscu odbywać wielkie kulturalne imprezy.

– W końcu ktoś zaczął coś tutaj robić - powiedziała dla Wiadomości24.pl Kasia, która wraz z koleżanką spacerowała po parku - to jest znakomity pomysł. To miejsce jest stworzone do dużych koncertów, musi tętnić życiem! - dodaje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.