Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12176 miejsce

Park Jordanowski w Krośnie zmieni swój wygląd

Parki, które w założeniach doktora Jordana miały być miejscem wytchnienia, odpoczynku i uprawiania sportów, funkcjonują w wielu miastach, ale nie w Krośnie. Już od kliku lat wygląd tego miejsca, które dawało niegdyś wiele radości mieszkańcom, woła o pomstę do nieba. Potłuczone butelki, puszki po piwie, porozrzucane śmieci - to obecny obraz parku. Wszystko ma się zmienić dzięki rewitalizacji.

Modernizacja Ogródka Jordanowskiego w Krośnie. / Fot. Tomasz ZajdelW parku zostanie zmienione prawie wszytko. Prace rozpoczęto od budowy kanalizacji deszczowej, następnie renowacji poddane zostaną istniejące ścieżki spacerowe, place i boiska do koszykówki, siatkówki oraz piłki nożnej. Zamontowane zostaną nowe urządzenia do zabawy i rekreacji. Huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki i karuzele, nowe ławeczki, kosze na śmieci. Oświetlenie terenu zapewnią stylowe latarnie, takie jak na krośnieńskim rynku. Modernizacji zostanie poddana również parkowa zieleń. Zostaną usunięte i przycięte gałęzie starych drzew oraz zasadzone młode drzewka. Rewitalizacja zielonej części parku będzie kosztować 44,5 tys zł.

Gastronomia w parku

Modernizacja Ogródka Jordanowskiego w Krośnie. / Fot. Tomasz ZajdelModernizacja Ogródka Jordanowskiego w Krośnie. / Fot. Tomasz ZajdelW planie zagospodarowania terenu przewidziano też miejsce na obiekty gastronomiczne. W parku powstanie kawiarnia z tarasowym ogródkiem, gdzie będzie można wypić herbatę czy ogrzać jesienną lub zimową porą. Nową inwestycją powstającą w Ogródku Jordanowskim jest pawilon, gdzie przeniesiona zostanie krośnieńska Świetlica Socjoterapeutyczna. Aby park nie niszczał, a elementy małej architektury oparły się działaniu wandali, jeszcze w tym roku na terenie parkowym zostanie zainstalowany monitoring, który będzie kosztował 50 tys. zł.

Przez długi czas krośnieński park był doskonałym miejscem zabawy i spędzania wolnego czasu, potem popadł w ruinę. Już niebawem odzyska dawny blask i na nowo stanie się miejscem wypoczynku mieszkańców Krosna. Zadba o to urząd miejski, z którego kasy finansowane są prace. Pierwsza część renowacji całego terenu pochłonie 380 tys. zł i zostanie ukończona w listopadzie. Kolejne prace przewidziano na przyszły rok.

Źródło:
www.krosnocity.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.09.2008 13:27

+ czas najwyższy zabrać sie za porządki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.