Facebook Google+ Twitter

"Park Odkrywców" w Centrum Nauki Kopernik otwarty. Wstęp wolny!

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie przygotowało dla swoich gości atrakcje, które umilą im nie tylko najbliższy weekend, ale również całe wakacje. Po raz kolejny, dzięki CNK, nauka może być wyśmienitą zabawą.

Dziennikarze testują "Szeptacze" - instalację dźwiękową autorstwa Elżbiety Weli Wierzbickiej. / Fot. Mateusz BrzezińskiPiękna pogoda nie przywitała osób przybyłych dzisiaj (15 lipca) na otwarcie "Parku Odkrywców". Zapowiedziany na godz. 11.00 briefeng prasowy, zamiast na zewnątrz na leżakach, odbył się w plenerowym pawilonie galerii, tuż obok brzegu Wisły. Mimo zachmurzonego nieba, nastroje zarówno dziennikarzy, jak i pierwszych zwiedzających nie należały do najgorszych.

Wszystko za sprawą atrakcji związanych z najnowszym projektem Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. "Park Odkrywców" - bo tak nazywa się inicjatywa - zajmuje powierzchnię 15 tys. metrów kwadratowych, na których przez najbliższe dni dziać będą się niezwykłe rzeczy. Jak mówi dyrektor Centrum, Robert Firmhofer: - Park jest pewnym eksperymentem. Jest to zielony teren, ktory dostepny bedzie 24 godziny na dobę.

Nauka przez zabawę


Na rozległej powierzchni "Parku Odkrywców" nietrudno odnaleźć szereg eksponatów i projektów artystycznych, które prezentują - nie tylko dzieciom, ale i dorosłym - jak interesującą przygodą może być w istocie nauka. Zwiedzający dowiedzą się o właściwościach fal dźwiękowych, a przedmiotem badań będzie nic innego jak ich własny głos.

Zwierciadła akustyczne - betonowe zwierciadła ustawione w odległości kilku metrów, naprzeciw siebie. Jeśli staniemy przy jednym i zaczniemy mówić, osoba stojąca przy drugim z nich usłyszy nasze słowa, mimo dzielącej nas odległości.
Echo - tuby, które umieszczone są w róźnych miejscach parku, za każdym razem, gdy do nich mówimy, modulują nasz głos. W efekcie osoba, która stanie w jednym miejscu parku, przyłoży do jednej z nich ucho i zacznie nasłuchiwać naszych słów, za każdym razem usłyszy inny pogłos.
Szeptacze - projekt audialny autorstwa Elżbiety Weli Wierzbickiej. Instalacja składa się z w błyszczących, wyrastających z ziemi elementów, za pomocą których każdy z odwiedzających może stworzyć unikatowy koncert. W momencie wejścia w obręb placu elementy instalacji ożywają i zaczynają wydawać różne, mniej lub bardziej spotykane, dźwięki natury.
Konferencja - atrakcja podobna nieco do "Echa". Zwiedzający mogą rozmawiać pomiędzy sobą, mówiąc do jednej z tub wystających z ziemi. Dźwięk podróżuje podziemnymi połączeniami instalacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Czuje się zaproszony

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dziekuje za artykul i zdjecie z mojej instalacji Szeptacze Zapraszam wszystkich do Parku Odkrywcow, by zapoznac sie z praca

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.