Facebook Google+ Twitter

Park rozrywki w baśniowej odsłonie

Mieszczące się w Chorzowie przy granicy z Katowicami, Śląskie Wesołe Miasteczko jest najstarszym lunaparkiem w Polsce. Funkcjonuje od 1959 roku ale to w tym roku będzie przeżywać swoją drugą młodość.

Lato i wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi pytanie co robić w mieście podczas wolnego. Naprzeciw wychodzi nam Śląskie Wesołe Miasteczko, które po modernizacji i zmianie nazwy miało swoje oficjalne otwarcie 29 kwietnia.
Choć pogoda jeszcze nie sprzyja atrakcjom na świeżym powietrzu, nie ma się co martwić bo Legendia jest otwarta całe wakacje .

Park zmienił się pod kątem tematycznym, nawiązuje do jednego z pierwszych władców Polski, Lecha. To na jego cześć nazwano rollercoaster znajdujący się na terenie miasteczka - Lech Coaster. Choć wagonikowa atrakcja będzie czynna dopiero od 1 lipca, warto czekać bo będzie największą w Europie Środkowo-Wschodniej. Kolejka ma 40 metrów wysokości, jej tor ciągnie się przez ponad 900 metrów a jej maksymalna prędkość to 95 km/h. Park został też podzielony na pięć nowych stref, między innymi takich jak Magical Village czy Magical Forest. Tematem mają nawiązywać do podań, baśń i legend nie tylko z Polski ale i z całego świata.

Póki co miasteczko funkcjonuje tylko w weekendy, ale już od 1 czerwca będzie czynne codziennie.
Legendia na razie wyglądem nie przyciągnęła wielu klientów, na jej terenie znajdują się jeszcze maszyny robotnicze, można też ponarzekać na brak zieleni i kałuże, zagwarantowane przez częste opady deszczu w ostatnich dniach. Liczmy na to, że wraz z nadejściem prawdziwej wiosny w Śląskim Wesołym Miasteczku, pojawią się tłumy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.