Facebook Google+ Twitter

Park Rzeźby nad Wisłą. Jakie atrakcje czekają warszawiaków?

15 lipca otwarto pierwszy w tym sezonie wernisaż Parku Rzeźby nad Wisłą. Za sprawą inicjatywy Stowarzyszenia Edukacji i Postępu STEP mieszkańcy mogą już korzystać z urządzenia do słuchania Wisły, wieloosobowego leżaka oraz "warkocza" usypanego z piasku.

Projekt Park Rzeźby nad Wisłą ma pomóc w promocji oryginalnych i wyjątkowych prac studentów ASP. Wszystkie prezentowane ekspozycje muszą jednak spełniać jeden warunek - przywoływać na myśl rzekę za pomocą swojej faktury, roli lub idei.

- Spędzając czas nad Wisłą zauważyłem, że słychać tam wszystko poza wspomnianą rzeką. Moje urządzenie to odpowiedź na ludzką potrzebę kontaktu z naturą - powiedział w wywiadzie dla serwisu gazeta.pl, Norbert Delman, autor projektu urządzenia do słuchania Wisły.

Jak podaje serwis gazeta.pl, to nie koniec atrakcji, jakie odwiedzający odnajdą w trzeciej edycji projektu Parku Rzeźby nad Wisłą. Już za dwa tygodnie nastąpi odsłonięcie kolejnych trzech projektów. Wystawę będzie można oglądać do końca września, po tym terminie eksponaty zostaną zdemontowane. Chociaż, jak zapewnia stowarzyszenie, jeśli któraś z prac spodoba się miastu, pozostanie już na stałe.

Źródło: cjg.gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pamiętaj, że nigdy dwa razy nie można wejść do tej samej rzeki! Wisła - jak kobieta zmienną jest;)) Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałam i popieram. Warszawa nie wygrała Stolicy Kultury 2016, ale nie znaczy to, że musi odpuszczać. Podobają mi się inicjatywy artystyczne związane z rewitalizacją Targówka i czekam niecierpliwie na kolejne projekty Pawła Althamera. Mam nadzieję, że nad Wisłą i nie tylko dużo się będzie działo przed EURO 2012, w trakcie i po.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.