Facebook Google+ Twitter

"Parkowanie" w Oliwie tuż-tuż

Stara Oliwa, jedna z piękniejszych dzielnic Gdańska, o niepowtarzalnym klimacie, interesującej architekturze kamienic i dużej ilości zieleni proponuje swoim mieszkańcom "Parkowanie".

Program PARKOWANIA / Fot. Stowarzyszenie A KuKu SztukaJej niezaprzeczalną wizytówką jest zabytkowa katedra ze słynnymi na całym świecie organami i piękny park z palmiarnią, wodospadem, Grotą Szeptów. Lata mijają, rosną kolejne pokolenia, a Park Oliwski nadal oczarowuje swym pięknem.

Jakiś czas temu pojawiły się osoby, które postanowiły przybliżyć park mieszkańcom, ukazując także jego funkcjonalność. Emilia Orzechowska ze Stowarzyszenia A KuKu Sztuka wspomina: -
Pomysł zrodził się z sympatii do tego pięknego miejsca. Podczas wspólnych rozmów z przyjaciółmi mieszkającymi w Oliwie, dostrzegliśmy potrzebę ukazania ludziom możliwości wykorzystania parku jako miejsca, w którym mogą rozgrywać się wydarzenia z dziedziny szeroko rozumianej kultury, miejsca na którego funkcjonowanie oni sami mogą mieć wpływ.

I tak powstało "Parkowanie". Dwie pierwsze edycje imprezy zostały poświęcone literaturze i sztuce współczesnej. W najbliższy sierpniowy weekend (8,9) najpiękniejszy park Gdańska, już po raz trzeci za sprawą prężnie działającego Stowarzyszenia A KuKu Sztuka – organizatora całej imprezy, stanie się sceną wszechstronnego oddziaływania na nieograniczoną wiekiem wyobraźnię odbiorców. Tym razem narzędziem pobudzającym do kreatywnego myślenia/odkrywania/przeżywania jest nauka.

Logo PARKOWANIA / Fot. Patrycja OrzechowskaTegoroczny program podkreśla jej rolę w kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości. Przez dwa dni będzie można uczestniczyć w różnorodnych pokazach, warsztatach czy interaktywnych eksperymentach ukazujących wpływ zjawisk fizycznych, optycznych, chemicznych na codzienne życie człowieka. Oprócz tego cała dzielnica zamieni się w jeden wielki teren, na którym będą rozgrywały się podchody miejskie (Urban Playground), zawierające elementy happeningu, opowiadania, mieszaninę fikcji i rzeczywistości. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci limitowanej serii książek przedstawiających Gdańsk oczami noblistów: Lecha Wałęsy i Guntera Grassa oraz literatów: Stefana Chwina i Pawła Huelle.

Interesującym wydarzeniem będzie także spektakl Elektrownia Dźwięku w wykonaniu zespołu Małe Instrumenty. - Zorganizowanie tego spektaklu to również duże przedsięwzięcie logistyczne, ponieważ zespół przyjeżdża do nas z Wrocławia, nagłośnienie sprowadzamy z Lęborka, a scenę będą montować specjaliści z Ostrołęki – mówi Emilia Orzechowska. - Tak więc w "Parkowanie" zaangażowana jest cała Polska – dodaje na zakończenie.

Impreza doczekała się już stałych, funkcjonujących od początku elementów, cieszących się uznaniem odwiedzających. Są to: pokazy filmowe, gra w boules, zajęcia z jogi i tai chi oraz kojarzące się z obrazami impresjonistów, śniadania na trawie. Te ostatnie uzyskały także akceptację władz parku i mogą być organizowane przez chętne osoby nie tylko przy okazji "Parkowania". Uczestnicy poprzedniej edycji z sentymentem wspominają zabawę w robienie sekretów z wykorzystaniem kolorowych szkiełek i innych dziecięcych „skarbów”.

W tym roku przebojem mogą okazać się lekcje nauki szybkiego czytania, tworzenie instrumentów muzycznych z przedmiotów codziennego użytku, zabawki ze świata robotyki, czy też pokazy iluzjonisty. Warto więc skorzystać z propozycji organizatora i wybrać się w ciągu tych dwóch sierpniowych dni do Parku Oliwskiego, tym bardziej, że nie obowiązują żadne bilety wstępu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+5 za informowanie o ciekawej imprezie przed jej rozpoczęciem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.