Facebook Google+ Twitter

"Parkuj i jedź" - boom na bezpłatne parkingi w Warszawie

Warszawiacy i mieszkańcy okolic stolicy oblegają parkingi "Parkuj i jedź". Chociaż jest ponad 2,5 tys. tego typu miejsc parkingowych, to czasami już o godz. 10 wszystkie są zajęte. Do 2012 "Park & Ride" ma "utyć" o 2 tys. miejsc postojowych.

Jeden z parkingów "Parkuj i jedź". / Fot. Materiały prasowe ZTM"Parkuj i jedź" to bezpłatne parkingi dla posiadaczy biletów warszawskiej komunikacji miejskiej. Poczynając od biletu dobowego, a kończąc na 90-dniowym. Parkingi te są czynne codziennie, od 4.30 rano, do 2.30 w nocy. Mają one przede wszystkim ograniczać ruch samochodów w centrum miasta. Budynki z miejscami parkingowymi są zlokalizowane w okolicach stacji metra: Wilanowska, Marymont, Młociny, Ursynów i Stokłosy. Parking "Anin" odnajdziemy przy stacji PKP Warszawa Anin, a parking "Połczyńska" na Bemowie, na ul. Połczyńskiej 8.

Jak informuje serwis internetowy ZTM, luźniej jest tylko na działającym od niedawna parkingu w Aninie oraz na Połczyńskiej. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie komunikacji miejskiej, aby nie tracić czasu w warszawskich korkach.

Na 2011 rok ZTM planuje otwarcie kolejnych parkingów. W Alei Krakowskiej będziemy mogli zaparkować około 400 samochodów i 100 rowerów. Parking ten będzie szczególnie przydatny dla osób dojeżdżających z Lesznowoli, Michałowic, Raszyna i dzielnicy Włochy. Projekt "Parkuj i jedź" trafi także do dzielnicy Wawer.

Rozpoczęła się także budowa parkingu w Ursusie, przy planowanym przystanku kolejowym Ursus-Niedźwiadek. "Parkuj i jedź" ma trafić również do Wesołej i Falenicy.

Ostatecznie projekt "Parkuj i jedź" ma objąć ok. 30 parkingów. Jest to część przygotowań do Euro 2012. Na piłkarskie Mistrzostwa Europy za niecałe dwa lata, zgodnie z dyrektywami UEFA, w Warszawie ma być gotowych 15 tysięcy miejsc parkingowych dla kibiców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.