Facebook Google+ Twitter

Parkway Drive i Sheppard. Poznaliśmy kolejnych artystów Orange Warsaw Festiwal 2015

Do ogłoszonych niedawno zespołów Muse i The Chemical Brothers dołączają kolejni wykonawcy. Sheppard na torze wyścigów konnych na Służewcu zagrają 12 czerwca, a już dwa dni później, 14 czerwca usłyszymy Parkway Dive.

 / Fot. Fot. Emanuela SLIM Rillo (CC BY-SA 2.0)Orange Warsaw Festiwal 2015 odbędzie się na torze wyścigów konnych na Służewcu w Warszawie między 12 a 14 czerwca. Niedawno poznaliśmy pierwszych wykonawców: rockowy Muse i legenda muzyki elektronicznej The Chemical Brothers.

Czytaj więcej: Muse i The Chemical Brothers gwiazdami przyszłorocznego Orange Warsaw Festiwal

Dziś już wiemy, że kolejnymi wykonawcami będą pochodzący z Australii Parkway Drive i Sheppard.

Parkway Drive to pochodzący z Byron Bay w Australii zespół metalcore’owy. Określany jest często jako odpowiedź Australijczyków na nową falę amerykańskiego metalu, który zdominował trasy koncertowe takie jak Ozzfest, Vans Warped Tour czy Rockstar Mayhem. Łącząc chwytliwe riffy i wokal z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem fanów, powstaje mieszanka muzyczna która zdążyła porwać publiczność na kilku kontynentach. Zarówno przez mniejsze koncerty, jak i występy na największych rockowych festiwalach, zespół zdobył reputację jednego z najważniejszych zespołów na scenie współczesnego metalu. Najnowsze wydawnictwo grupy to wydany w 2012 roku album Atlas, na którym muzycy trzymają się klasycznych elementów swojego brzmienia, równocześnie poszerzając horyzonty o nowe elementy i dynamikę. Zarówno New Musical Express, Alternative Press, Metal Hammer czy inne wydawnictwa muzyczne rozpoznały fenomen, o którym świat undergroundu wiedział od dawna: zespół Parkway Drive stworzył połączenie z fanami o jakim wielu artystów może tylko pomarzyć - czytamy na stronie organizatora.

Sheppard to Australijski zespół indie-popowy założony w 2009 roku w Brisbane. Ich debiutancki album, Bombs Away ukazał się 11 lipca 2014 roku i od razu znalazł się na drugim miejscu Australijskiej listy sprzedaży ARIA. Drugi singiel z płyty to wydany w lutym 2014 roku kawałek Geronimo, który zyskał ogromną popularność nie tylko w Australii, ale także w Austrii, Niemczech, Włoszech, Nowej Zelandii oraz Polsce. Singiel czterokrotnie pokrył się platyną, łącznie sprzedając się w 280 000 egzemplarzy. Zespół został również nominowany do australijskich ARIA Music Awards w kategoriach Album of the Year, Best Group, Best Independent Release, Best Pop Release, Song of the Year, Producer of the Year oraz Best Video.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.