Facebook Google+ Twitter

Parlament Europejski chce równouprawnienia kobiet i mężczyzn

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-10 21:01

Parlament Europejski chce, by wymóg równouprawnienia płci był uwzględniony we wszystkich dziedzinach życia. Eurodeputowani przyjęli doroczny raport w sprawie równuprawnienia kobiet i mężczyzn. Chcą zalegalizowania aborcji, co wywołało najwięcej kontrowersji.

Rezolucja stwierdza, że kryzys finansowy i gospodarczy ma istotny wpływ na sytuację kobiet na rynku pracy oraz na ich życie osobiste. Kobiety są narażone w większym stopniu na ubóstwo. Posłowie są krytyczni wobec faktu, że projekty wychodzenia z kryzysu gospodarczego koncentrują się głównie na dziedzinach zdominowanych przez mężczyzn. Zwracają też uwagę na nierówność uposażeń. Nadal kobiety zarabiają mniej średnio o ponad 15% .

Rezolucja wiele miejsca poświęca zapobieganiu przemocy wobec kobiet. Posłowie poparli zgłoszoną przez prezydencję hiszpańską propozycję ustanowienia Europejskiego Centrum zajmującego się monitoringiem walki z taką przemocą.

Jako prawo kobiet europosłowie forsują aborcję. W raporcie zapisali, że kobiety powinny mieć - jak to określili - "kontrolę nad swoimi prawami seksualnymi i rozrodczymi przez łatwy dostęp do środków antykoncepcyjnych i możliwość aborcji". Znaczna część posłów próbowała odrzucić to twierdzenie, ale bezskutecznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.