Facebook Google+ Twitter

Parlament Europejski chce zapobiegać przemocy wobec kobiet

Europosłowie nawołują do działań na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet oraz popularyzacji urlopów ojcowskich. W najbliższym czasie ma powstać specjalna dyrektywa.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Biuro prasowe Parlamentu EuropejskiegoWe wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat rocznego sprawozdania w sprawie równości kobiet i mężczyzn w Unii Europejskiej. Wczoraj, podczas głosowań, sprawozdanie zostało przyjęte.

Zdaniem PE, kobiety muszą mieć kontrolę nad swoimi prawami seksualnymi i rozrodczymi. Zdaniem europosłów wiąże się to z zapewnieniem łatwego dostępu do środków antykoncepcyjnych i możliwości aborcji.

- Parlament podkreśla, że kobiety muszą mieć dostęp do nieodpłatnych konsultacji w sprawie aborcji, dlatego wyraża poparcie dla środków i działań służących poprawie dostępu kobiet do usług związanych ze zdrowiem seksualnym i rozrodczym oraz podnoszeniu świadomości kobiet na temat ich praw i dostępnych usług - mówi Andrzej Sanderski z biura prasowego Parlamentu Europejskiego.

Posłowie domagają się również wprowadzenia urlopu ojcowskiego na poziomie europejskim. Według ich pomysłu, urlopy macierzyński i ojcowski powinny być ze sobą powiązane, tak aby zwalczać istniejące w społeczeństwie stereotypy związane z korzystaniem z urlopu przez ojców.

W przyjętym sprawozdaniu Parlament poprosił Komisję o przygotowanie projektu dyrektywy, która zawierałaby prawne instrumenty umożliwiające zapobieganie i zwalczanie wszelkich form przemocy wobec kobiet. W sprawozdaniu znalazł się też wniosek o opracowanie Europejskiej Karty Praw Kobiet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Dobrymi chęciami" jest piekło wysłane!! Miejmy nadzieję że za życzeniami pójdą czyny w ruch ; ))
Potrzebny artykuł; pozdrawiam serdecznie ; ))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.