Facebook Google+ Twitter

Parlament Europejski uderzył w Google. Chce oddzielenia wyszukiwarek internetowych od innych usług

Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wzywa do oddzielenia wyszukiwarek internetowych od innych usług komercyjnych. Decyzja w praktyce wymierzona jest w Google. Amerykański koncern zdominował bowiem rynek.

https://flic.kr/p/mJrqt1 / Fot. Anthony Quintano/CC BY 2.0Rezolucja Parlamentu Europejskiego dotyczyła wykluczenia cyfrowego. Jeden z jej punktów dotyczył oddzielenia wyszukiwarek od innych usług internetowych - podaje WyborczaBiz.

"Użytkownicy wyszukiwarek nie wiedzą, dlaczego w pierwszej kolejności proponowane są im takie a nie inne usługi. Niezależnie od tego, czy chodzi o zakup kuchenki, mebli, czy ubrań - na początku listy wyników wyszukiwania pojawiają się linki do usług oferowanych przez Google'a" - twierdzi Róża Thun, jedna z pomysłodawczyń rezolucji. Euorposłanka twierdzi, że skarżą się również polscy przedsiębiorcy. Wyniki wyszukiwania związane z ich firmami mają być mało widoczne lub zupełnie nieobecne.

Czytaj także: Obywatele stworzą system dla Państwowej Komisji Wyborczej? Poznaj projekt OpenPKW


Zdaniem komisarz Margrethe Vestager KE powinna umożliwić konkurencję na rynku wyszukiwarek. Nie powinien być on zdominowany przez jednego gracza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.