Facebook Google+ Twitter

Parlament Europejski ułatwia przekazywanie pieniędzy dla ofiar kryzysu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-06 22:47

Parlament Europejski zatwierdził porozumienie z państwami członkowskimi dotyczące wsparcia udzielanego z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji. Zdaniem eurodeputowanych, zmiany pozwolą skuteczniej reagować na niekorzystne skutki kryzysu.

Celem funduszu jest wspieranie pracowników, którzy zostali zwolnieni w wyniku globalizacji. Maksymalna kwota roczna funduszu wynosi 500 milionów euro. Będzie wykorzystana na wspieranie takich działań jak pomoc w poszukiwaniu pracy w formie zarówno dokształcania, jak i wspierania mobilności.

Środki z funduszu trafią do pracowników przedsiębiorstw zwalnianych z pracy w następstwie globalnego kryzysu.

Do tej pory problemem funduszu były stawiane wysokie kryteria. Nie można było w pełni go wykorzystywać. W połowie ubiegłego roku skorzystanie z pomocy w wysokości 4500 euro umożliwiono 15 000 pracownikom. W uzgodnionej dziś propozycji obniżono kryteria określające liczbę zwolnionych w przedsiębiorstwie pracowników.

Pozwoli to większej liczbie osób skorzystać z pomocy. Państwa członkowskie ubiegające się o pieniądze z funduszu, będą musiały wykazać wyraźny związek między zwolnieniami a kryzysem.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.