Facebook Google+ Twitter

Parlament Europejski wobec prześladowania chrześcijan

Podczas sesji poświęconej łamaniu praw człowieka, 21 stycznia br., Parlament Europejski w Strasburgu wyraził swoje zaniepokojenie atakami na chrześcijan w Egipcie oraz Malezji.

W pierwszej rezolucji, omówiono zamach na chrześcijan koptyjskich, 6 stycznia br., w czasie bożonarodzeniowej pasterki, kiedy to zginęło siedem osób, policjant i sześciu chrześcijan. Parlament wezwał rząd egipski do zapewnienia bezpieczeństwa chrześcijanom koptyjskim, stanowiącym w Egipcie mniejszość wyznaniową (Koptowie stanowią ok. 10 proc. ogólnej populacji Egiptu), a także innym mniejszościowym wspólnotom religijnym.

W odniesieniu do sytuacji w Malezji, parlamentarzyści wezwali przywódców malezyjskich do szanowania postanowienia sądu, który udzielił prawa do posługiwania się słowem “Allach”, przez chrześcijan na oznaczenie Boga chrześcijańskiego. Co więcej, jak w przypadku odzewu do rządu egipskiego, parlamentarzyści wezwali do szanowania nienaruszalności osobistej ludzi wyznających inną religię, a także do zapewnienia nienaruszalności kościołów i innych domów modlitwy.

Parlament Europejski wezwał wysokiego przedstawiciela Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa i Radę Komisji do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację mniejszości religijnych, zwłaszcza wspólnot chrześcijańskich.

W trakcie sesji poświęconej zagadnieniu łamania praw człowieka, Parlament Europejski uchwalił trzy rezolucje. Pierwsza dotyczyła sytuacji mniejszości religijnych w Egipcie i Malezji. Druga podejmowała poszanowanie praw człowieka w Chinach, trzecia na Filipinach.

www.europarl.europa.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo wspaniały gest. Oby nie próżny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak psioczyliscie jak wam Starsburg we Wloszech kazal zaplacic odszkodowanie za krzyz na scianie w szkole...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.