Facebook Google+ Twitter

Parlament Europejski zajmie się dostawcami gazu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-08 07:26

W Strasburgu drugi dzień sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Posłowie rozpatrzą między innymi projekt dyrektywy dotyczącej przyszłości rynku gazu w Europie oraz raport o ewentualnej budowie gazociągu po dnie Morza Bałtyckiego.

W Parlamencie odbędzie się debata i głosowanie nad raportem posła Marcina Libickiego, który postuluje by budowę gazociągu na dnie Bałtyku, łączącego Rosję z Niemcami, można było rozpocząć jedynie za zgodą wszystkich państw leżących nad tym akwenem.

Raport sugeruje także rozważenie zmiany trasy rurociągu i poprowadzenia go drogą lądową. Po przyjęciu propozycji liberalizacji rynku energii elektrycznej, Parlament podda dzisiaj pod dyskusję propozycję dyrektywy, która może w sposób radykalny zmienić europejski rynek gazu ziemnego. Otworzyć go na konkurencję ze strony innych przedsiębiorstw gazowych oraz rozszerzyć możliwość wyboru dostawcy.

W projekcie rozporządzenia znajdują się też zapisy gwarantujące prawa najsłabszych na rynku, czyli konsumentów indywidualnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.