Facebook Google+ Twitter

Parlament Europejski zaprzecza - jajka nie będą sprzedawane tylko na wagę

Niedawno w mediach pojawił się informacja o tym, że Unia Europejska chce zakazać sprzedaży jajek na sztuki. Na opakowaniach ma pojawić się tylko informacja o wadze produktu.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Freerange_eggs.jpgJak możemy przeczytać na stronie sfora.biz, Unia Europejska chce zakazać umieszczania informacji o ilości sztuk jajek czy bułek. Ma pojawić się tylko informacja o tym, ile waży dany produkt.

Parlament Europejski zaprzeczył jednak tym doniesieniom. Jak potwierdzili eurodeputowani nie chodziło o zakaz kupowania jajek na sztuki, a o regulacje dotyczące informacji na opakowaniu konkretnych produktów.

Nadal na opakowaniu znajdziemy informację o ilości sztuk jajek, ale dodatkowo znajdą się na przykład skład kupowanej żywności.

Ma to na celu ułatwić konsumentom wybór produktów. Każdy kupujący będzie mógł porównać sobie informacje o wartościach odżywczych.

Jak informuje dziennik.pl Parlament zapowiedział również, że zrezygnował z pomysłu umieszczania informacji ostrzegawczej na opakowaniach tłustych potraw.


Przeczytaj komunikat prasowy Parlamentu Europejskiego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.