Facebook Google+ Twitter

Parlament Ukrainy zgodził się na manewry z udziałem Polski i USA. Tusk je wyklucza

Donald Tusk odniósł się do wtorkowej decyzji parlamentu Ukrainy dotyczącej zezwolenia na ćwiczenia zagranicznych wojsk na terenie tego kraju. "Nie przewidujemy wspólnych manewrów wojskowych na terenie Ukrainy" - mówi premier.

Parlament Ukrainy zezwolił na ćwiczenia dla żołnierzy z Polski i USA / Fot. By Πρωθυπουργός της Ελλάδας [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsJak podajetvn24.pl parlament Ukrainy przyjął uchwałę zezwalającą na ćwiczenia wojsk zagranicznych na terenie kraju. Dotyczy to głównie żołnierzy z Polski i USA.

"Zasadniczym tematem manewrów jest przygotowanie do udziału w międzynarodowych operacjach na rzecz podtrzymania pokoju i bezpieczeństwa, operacji humanitarnych i poszukiwawczych na lądzie i na wodzie, a także ochrony naszego państwa" - powiedział minister obrony Mychajło Kowal.

Jednakże na temat regulacji wypowiedział się premier Donald Tusk podczas wtorkowej konferencji prasowej. "Możliwości prawne, jakie Ukraina chce stworzyć dla własnego państwa, w żadnym wypadku nie obligują państwa sąsiedniego, by z nich korzystać. Nie przewidujemy wzięcia udziału w manewrach, nie ma takiej potrzeby" – skomentował.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.