Facebook Google+ Twitter

Parlamentarzyści na Święcie Niepodległości w Lublinie

Lubelscy parlamentarzyści i samorządowcy złożyli okolicznościowe wiązanki przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego na placu Litewskim.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Na placu Litewskim władze województwa, miasta oraz służby państwowe złożyły wieńce pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Fot. Adam Zając
Na placu Litewskim władze województwa, miasta oraz służby państwowe złożyły wieńce pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Fot. Adam Zając

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • A B
  • 11.11.2011 23:22

Przemówienia co niektórych polityków z okazji Święta Niepodległości... grzeczne, głupie i serdeczne. Nieraz jest to parę wzniosło-wyniosłych zdań wypowiadanych w takt patriotycznego uniesienia. A potem powrót do swoich zajęć, czyli do zimnej polityki.

Szanuję tradycje narodowe, ale odstawianie niepodległościowych, trzeciomajowych oraz tym podobnych szopek, i to przez osoby o wątpliwie patriotycznych intencjach, cuchnie z lekka hipokryzją. Takie pogadanki dodatkowo deformują znaczenie słowa patriotyzm. Spychają je w kierunku ducha dobrych intencji i poświęcenia, które niczym czar pryskają następnego dnia.

Osobiście patriotyzm pojmuję bardziej konkretnie... Oczyszczenie urzędniczych lub dyrektorskich szeregów z ludzi, którym "trudno" jest odróżnić własność osobistą (posiadaną) od państwowej (zarządzanej); odsunięcie od stanowiska sędziego, który nie pierwszy raz "myli się" na korzyść strony reprezentowanej przez kolegę-adwokata; przygotowanie i wprowadzenie w życie pakietu ustaw wspomagających pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, co w połączeniu z dofinansowaniem unijnym wpłynęłoby korzystnie na ceny energii elektrycznej; budowanie stadionów i autostrad po cenie rynkowej, a nie zawyżonej (nawet dwukrotnie lub więcej); zagraniczna polityka konkretów, a nie wizerunkowych uścisków dłoni... To jest patriotyzm!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.