Facebook Google+ Twitter

PARPA namawia do rozsądnego picia alkoholu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-07 15:57

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozpoczęła kampanię "Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne". Celem akcji jest ograniczenie liczby osób regularnie pijących alkohol oraz szerzenie wiedzy na temat szkodliwości spożycia trunków procentowych.

Do przyłączenia się do kampanii zachęca wiceminister zdrowia Adam Fronczak. Według niego, regularne spożywanie nawet niewielkich ilości alkoholu podrażnia układ pokarmowy, a w szczególnych wypadkach może prowadzić do nowotworów.

Katarzyna Łukowska, zastępca dyrektora PARPA, zaznaczyła, że kampania nie namawia do całkowitej abstynencji. Autorzy chcą skłonić Polaków do obiektywnej oceny swojego stylu picia alkoholu.

W związku z kampanią uruchomiona została strona internetowa www.wyhamujwpore.pl, na której znajduje się test pomagający zdiagnozować problem alkoholowy. Znajdują się tam również informacje na temat ilości spożytego alkoholu, który jest bezpieczny dla organizmu człowieka.

Z badań PARPA wynika, że ponad 80 proc. Polaków sięga po napoje alkoholowe, 3 proc. stanowią ludzie uzależnieni od alkoholu. Cztery razy liczniejsza jest grupa osób pijących regularnie.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.