Facebook Google+ Twitter

Partia Demokratyczna zamyka ogólnodostępne forum

Ze strony internetowej Partii Demokratycznej - demokraci.pl zniknęło forum dyskusyjne. Powodem tego posunięcia mogły być nieprzychylne komentarze pod adresem nowej przewodniczącej partii.

W 2006 roku, gdy powstawała Partia Demokratyczna - demokraci.pl, jej działacze postawili sobie za cel dobrą identyfikację w sieci. Odważny pomysł, jakim było dodanie domeny internetowej do nazwy partii był tego żywym dowodem. Teraz PD odchodzi od tego pomysłu i to w czasach, gdy większość partii politycznych na całym świecie otwiera się na wyborcę w sieci.

Nie udało mi się ustalić czym spowodowana jest ta decyzja. Na pewno niska popularność forum miała swoje znaczenie. Kiedyś, w okresie przed kampanią wyborczą, forum było miejscem żywej dyskusji sympatyków i przeciwników formacji, obecnie świeci pustkami. Dominowały tam krytyczne komentarze wobec tworzonego również przez PD Porozumienia dla Przyszłości. Jeden z komentujących (nick: tadekpn) na blogu Liberalny Demokrata, prowadzonym przez Piotra Beniuszyca, działacza PD, uważa, że przyczyną mogły być nieprzychylne komentarze pod adresem nowej przewodniczącej PD Brygidy Kuźniak.

Warto zauważyć, że partyjne fora internetowe często stają się źródłem informacje dla dziennikarzy. Tak było z młodzieżówką SDPL-u. Z ich ogólnodostępnego forum dziennikarze dowiedzieli się o konflikcie w partii.

Czy forum wróci na strony PD? Na razie protestów nie widać, również dlatego, że partia dawno nie przyciąga już nowych wyborców, a i starsi zaglądali na forum coraz rzadziej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.