Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33914 miejsce

Partia Internautów... Czemu nie?

Skąd pomysł powołania Partii Internautów? Najpierw to był żart, ale im dłużej sobie z tego żartowaliśmy, tym było ciekawiej.

Logo Partii Internautów. / Fot. archiwum redakcjiCzas wyborczej kampanii sprawia, że człowiek zaczyna się zastanawiać nad tym, czego tak naprawdę oczekuje od polityków. Potem nad tym, czy oni rzeczywiście mogą coś dla nas zrobić. A w konsekwencji - czy nie lepiej to, na czym nam zależy, załatwić samodzielnie.

Wyobraźmy sobie głosowanie posła partii PI - laptop na kolanach, na ekranie wyniki głosowania internautów w każdej ze spraw, jaką ma zajmować się Sejm. Poseł patrzy na wyniki odpowiedniej sondy zamieszczonej na stronie PI i oddaje głos tak, jak tego sobie życzy większość. Proste, prawda? Zamiast pisać program takiej partii, lepiej napisać program do zbierania głosów Polaków w konkretnych sprawach.

Logo Partii Internautów. / Fot. archiwum redakcjiJuż dziś dziesięć milionów Polaków, posiadających czynne prawo wyborcze ma dostęp do internetu. Kilka milionów obywateli wyemigrowało, ale nie chce zrywać kontaktu z krajem i nie chce być pozbawionych prawa wpływu na skład organów władzy. Obecnie osoby te najczęściej nie biorą udziału w głosowaniu. Na przeszkodzie stoi skostniały system wyborczy, pozwalający na tworzenie obwodów głosowania w miejscach, które czasem są odległe o dziesiątki bądź setki kilometrów od skupisk nowej Polonii. Głosowanie przez internet pozwoli zwiększyć słabnące zainteresowanie udziałem w wyborach. Co z tego wynika?

Inni chcą oddać Polakom możliwość głosowania przez internet w wyborach co cztery lata. My chcemy taką możliwość stworzyć niemal na co dzień! Tu (na razie) głosujemy.


Pomysł na partię internautów powstał w 2007 roku. Aż się wierzyć nie chce, że nadal jest aktualny. Z jednej strony - dowód, iż w polskiej polityce zmienia się niewiele. Z drugiej - najlepszy sprawdzian tezy, że warto wrócić do tego pomysłu. Bo znacząca zmiana jest tylko jedna - znacznie wzrosła liczba wyborców mających dostęp do internetu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (41):

Sortuj komentarze:

Realizacja? Tysiąc osób i mamy partię "PI" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
 • elza
 • 25.03.2011 16:06

Tylko nie to ! Starczy tego bałaganu !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ryszard Tercjak
 • Ryszard Tercjak
 • 25.03.2011 09:16

Jestem za,-skoro net rządzi już umysłami milionów Polaków,to niech się przyda również w rządzeniu krajem.
Pomysł dobry,gorzej z realizacją.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Grabski
 • Krzysztof Grabski
 • 23.03.2011 17:26

Była kiedyś Polska Partia Przyjaciół Piwa i weszła do Parlamentu.

Spytam po żydowsku,ile można stracić na tym interesie?

Kto za wami stoi?
A może zbierzmy się i będziemy w hipermarketach pomagać klientom w pakowaniu zakupów a ewentualne datki przekażemy na szczytny cel...wiem,marzy wam się kolejna pieprzona partia,za dużo tych liter P .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może być w kostkach? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Grabski
 • Krzysztof Grabski
 • 23.03.2011 16:21

Jak dacie 10 kg.cukru to się zapiszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Koppers Totzek
 • Koppers Totzek
 • 26.01.2011 14:23

Pomysl zeby pozrealizowaniu dwoch postulatow partia sie rozwiazala moze brzmi "fajnie" ale dialbel tkwi w szczegolach - czy po ew. samorozwiazaniu poslowie partii zostana dalej w sejmie czy oddadza mandaty??? Jesli tak to komu???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, jak praca nad projektem nowelizacji? Co z partią? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityczne Poruszenie Polskich Internautów (PPPI.pl) to próba zaktywizowania politycznego tej części polskiego społeczeństwa, która czynnie korzysta z internetu. W nim zaspakaja swoje potrzeby: komunikacyjne, informacyjne, biznesowe; w sieci też może realizować funkcje i osiągać cele polityczne. Chcielibyśmy, aby w przyszłości powstała polityczna partia internetowa reprezentująca środowisko internautów, która za główny cel działania przyjęłaby następujące zadania:

* Obrona wolnościowego charakteru internetu.
* Rozwój internetu jako forum kształtowania postaw politytycznych.
* Internet będzie metodą głosowania.
* Środowisko internautów zasługuje na reprezentację w strukturach władzy lokalnej i krajowej.

Zapraszamy do współpracy wszsytkich chętnych do organizowania PPPI. Uważasz, że idea partii internetowej to dobry pomysł oraz chciał(a)byś przyłączyć się – napisz do nas: pppi@op.pl, http://www.pppi.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 03.04.2008 17:47

Uwielbiam internet ale PI jest dla mnie tak samo bezsensowne jak PPP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.