Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28444 miejsce

Partia internetowa rozwija skrzydła

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2010-11-08 08:22

Kilku 19-latków, zamiast podrywać dziewczyny, ślęczy nad informatyką. Czego chcą? Internetu i gier komputerowych za darmo. Studiów hakerskich na polibudzie. No i żeby państwo dawało dotacje na laptopa. W pakiecie z dostępem do coli i chipsów.

Na przykład tacy mogliby być założyciele Polskiej Partii Internetowej. Jacy są? Mają średnio prawie 60 lat. Chcą partii bez wodzów, struktur, biur i zebrań. Chcą powrotu do pierwotnej demokracji i szerokiej wolności jednostki. Ani słowa o grach i hakerach. Ani o chipsach.

Szefem partii został 54-letni przedsiębiorca Piotr Zemelka. W zarządzie znaleźli się też rówieśnik Zemelki Leszek Lacheta, doktor medycyny pracujący jako lekarz w Niemczech, oraz Ryszard Zawadziński, 70-letni emeryt, były mistrz Polski w piłce ręcznej. Zebrali ponad tysiąc podpisów i we wrześniu zarejestrowali partię. Siedziba mieści się w Katowicach, w biurze o powierzchni 12 mkw.

- Polska scena polityczna jest zabetonowana - uważa Zemelka. - Tworzymy partię nowoczesną, która kiedyś wyprze klasyczne ugrupowania. Nasz wiek i internet? Komputery zawsze mnie interesowały. A sieć to medium uniwersalne jak żadne inne.

Do wyborów samorządowych PPI nie zdążyła się przygotować. Jej celem i sprawdzianem będą przyszłoroczne wybory parlamentarne. - Mamy już listę 500 ludzi, którzy chcą się zapisać do PPI. Codziennie dostajemy średnio 20 nowych zgłoszeń - zdradza Zemelka. Kolejnych sympatyków partia zdobędzie być może chwytliwymi pomysłami. Na przykład: "Posłowie i senatorowie powinni zarabiać równowartość średniej krajowej". Albo: "Partie bez dotacji państwowych".

Marcin Zasada

Polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Mack
  • Mack
  • 03.12.2010 19:20

Wszystkie te partie rewolucji żadnej nie wnoszą. Może któraś zaproponowała by jakąś technokrację, zaczerpneli by coś z Konfucjonizmu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
edi
  • edi
  • 08.11.2010 10:58

Wszystko ładnie i pięknie,tylko o co chodzi tej partii?Może najpierw jakiś programik?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezwykle ciekawa inicjatywa. Pytanie, czy zyska szerokie poparcie i akceptację wśród szerokiej rzeszy Internautów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.