Facebook Google+ Twitter

Partia Kobiet a parytet płci

Z wielkim mozołem, ale udało się zgromadzić wymagane poparcie dla ustawy o parytecie płci w ordynacji wyborczej. Jak niedawno pisała Katarzyna Szwed - wątpliwy to sukces. Czy może to oznaczać początek końca Partii Kobiet?

Plakat wyborczy Partii Kobiet / Fot. www.pmedia.pldataludzie!imgkraj_partia-pjkTuż przed ostatnimi wyborami powstała Partia Kobiet. Inicjatorką i twórczynią manifestu programowego jest Manuela Gretkowska. Było to na scenie politycznej zupełnie coś nowego. Organizacja nowego rodzaju, nowe spojrzenie i nowi ludzie. Czysta i żywa idea. Czyste i żywe idealistki. W porównaniu do zdychających organizacji obozów „post” (post - PRL i post – Solidarność) prezentowała się jak jutrzenka.

Istniejące partie polityczne, zmieniające co chwila szyldy z tymi samymi wciąż gębami „na portretach”, ciągnące kraj w przepaść, już dawno temu w głośnej samokrytyce powinny zdać się na łaskę społeczeństwa, któremu zgotowały nie najlepszą przyszłość. Aktywiści z głowami pospanymi popiołem powinni oczekiwać w skrusze na łaskę ludu. To oni bowiem marnotrawiąc możliwości kraju i potencjał ludzi doprowadzają coraz szersze warstwy społeczeństwa do biedy.

Doceniając wysiłek kobiet żal mi, że nie angażują się bardziej w sprawy kraju. Poprzestają jedynie na sprawach związanych z płcią. A sprawa kobiet w tym kraju to sprawa Polski. Bo Polska jest kobietą - to hasło Partii Kobiet. Chciałbym również by było odwrotnie.

Ostatnio duże zaangażowanie i wysiłek został wykonany przez Partię Kobiet na rzecz parytetu. Parytet to nowa w kraju idea, która ma spowodować większy udział kobiet w życiu publicznym kraju. Moim zdaniem nie jest to dobra idea. A szczególnie zła jest dla Partii Kobiet. Partia ta wskazując na zaniedbania (by nie użyć bardziej dosadnych słów) ze strony dotychczas rządzących uważa parytet za idealne panaceum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wiem, że Partia Kobiet nie była inicjatorem idei parytetu. Mam nadzieję, że nie utożsamia się z tą ideą zbyt głęboko, albo wcale. Takie uzyskałem informacje swego czasu, i żałuję, że nie wspomniałem o tym wcześniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę że większa część społeczeństwa będzie popierała tą partię, tylko sama musi się też w to włączyć. U nas w Polsce tylko kobiety są jeszcze w stanie cokolwiek naprawić. Myślę że Pani Gronkiewicz-Walz zdaje dobrze egzamin na obecnym stanowisku i nie mamy się czego wstydzić. Tylko że mało kobiet nie chce uwierzyć, że są w stanie bardzo dużo zmienić na arenie funkcjonowania państwa polskiego. Akurat wczoraj dotarły do mnie informacje na temat działalności w żeńskiej Polskiej Piłce Nożnej. Nie będę tutaj o tym pisał, bo musiałbym mieć w ręku dowody, ale temat nadaje się do rąk prokuratorów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.