Facebook Google+ Twitter

Partia Kobiet podbija Łódź. Po miesiącu ma więcej członków niż PiS

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-02-21 07:14

Już ponad 400 pań zgłosiło się do łódzkiego oddziału Partii Kobiet. A kolejnych 300 jest na liście chętnych i czeka na przyjęcie. Wczoraj działaczki powstającej partii odwiedziła w Łodzi jej założycielka - pisarka Manuela Gretkowska. Liderka Partii Kobiet Manuela Gretkowska musiała hamować entuzjazm łódzkich działaczek partii, które chciały przygotowywać się do przedterminowych wyborów parlamentarnych.

Gdy weszła na salę powitały ją gromkie oklaski. Przez 40 minut odpowiadała na pytania działaczek po czym pojechała do księgarni podpisywać swoją najnowszą książkę.

- Według sondaży 58 procent kobiet chce na nas głosować w wyborach. Dostałam zaproszenie do Parlamentu Europejskiego na debatę z okazji Dnia Kobiet, chce z nami współpracować także Szwedzka Partia Feministyczna - mówiła na spotkaniu liderek z naszego regionu Manuela Gretkowska. - Wejście do Sejmu jest bardzo ważne, ale nie jest naszym głównym celem. Cel to zmiana mentalności społeczeństwa i obrona praw kobiet.

Panie domagały się od założycielki jak najszybszego zwołania zjazdu i przygotowywania się do spodziewanych przedterminowych wyborów. Na spotkanie przyjechało około 30 kobiet, m.in. z Poddębic, Łowicza, Tomaszowa, Radomska. Łódzki oddział Partii Kobiet organizuje Monika Kamieńska, która do partii zgłosiła się razem ze swoją mamą Barbarą.

fot. Express Ilustrowany- Mam nadzieję, że dołączy do nas i moja wnuczka, która ma teraz 17 lat - mówi Barbara Kamieńska, artysta plastyk.

- Nie należałam do żadnej partii, a sytuacja kobiet i rodzin jest tak trudna, że postanowiłam się zaangażować - mówi Monika Kamieńska, liderka łódzkiej PK, która jest dyrektorem Pałacu Młodzieży na Retkini.

Wśród znanych łodzianek, które zgłosiły chęć przystąpienia do partii są m.in. piosenkarki Elżbieta Adamiak i Daniela Zabłocka.

- Jestem za tym, żeby kobiety miały swoją reprezentację w polityce. Na razie zapisałam się w ciemno - mówi Elżbieta Adamiak, z łódzkiej Przechowalni.

- Też jestem przecież kobietą i chciałabym coś zrobić dla naszego miasta - podkreśla piosenkarka i aktorka Daniela Zabłocka.

W Łodzi w Partii Kobiet działa już 13 tematycznych kół (edukacja i kultura, kobiety aktywne, zdrowia i kultury fizycznej), każde liczy od 10 do 25 członkiń (choć do partii mogą należeć też panowie). W sumie w partii działa już około 400 kobiet. To prawie dwukrotnie więcej niż np. w Prawie i Sprawiedliwości, które ma w Łodzi 219 członków. Wszystkie panie chcą się pokazać 8 marca. Wtedy z okazji Dnia Kobiet mają rozdawać na ul. Piotrkowskiej setki niebieskich chusteczek z zawiązanymi supełkami symbolizującymi problemy kobiet, które należy rozwiązać.

(msm) - Express Ilustrowany

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Łódź wyciągnięto na brzeg i kobiety podbijają ją papą? :-)
Sympatyczna inicjatywa - zobaczymy co z tego wyniknie, póki co jestem za. Murzynów i innych panów także przyjmuje partia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

CYTAT to był, Adamie :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Olu, zapisałaś się? Gratulacje! Doktorat, partia... Ech, żyć nie umierać:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Na razie zapisałam się w ciemno". Oranyboskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm... Co do programu, to o nim niewiele wiadomo, ale zawsze lepsza jakaś rewolucja niż jej brak. Po AWS był SLD, to czemu po PiS nie miałaby być PK?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.