Facebook Google+ Twitter

Partia Piratów pisze do rzecznika policji

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-16 00:28

- Chcielibyśmy ostro skrytykować rzecznika Komendanta Głównego Policji, pana Mariusza Sokołowskiego, który 13 stycznia na konferencji prasowej Business Center Club zaproponował likwidację dozwolonego użytku osobistego i zasugerował iż sankcjonuje on kradzież! - piszą w liście otwartym.

Co gorsza pan rzecznik wiąże przyszłą ustawę cenzurującą Polski internet jako pomocne narzędzie w walce z pobieraniem plików - co jest zupełnie niezgodne z założeniami tych zmian (zapis części konferencji w linku).

Widocznie nie zdaje sobie sprawy jak bardzo dozwolony użytek jest ważny w dzisiejszym skomputeryzowanym społeczeństwie, więc z tej okazji publikujemy list otwarty do pana rzecznika:

Drogi Panie Rzeczniku,


Chcielibyśmy zwrócić Pańską uwagę na to jakie skutki prawne może pociągnąć za sobą pański pomysł likwidacji w Polsce instytucji Prawa Autorskiego jaką jest dozwolony użytek. Chcielibyśmy wymienić listę zwykłych codziennych czynności, które będą nielegalne, o ile dozwolony użytek zostałby zniesiony:

1. Biblioteki - wg pana toku myślenia to siedzisko piractwa. Funkcjonowanie wypożyczania książek jest ściśle związane z dozwolonym użytkiem (w tym wypadku publicznym). Ale już kserokopii kilku stron książki w czytelni, byłoby nielegalne. Również pożyczanie książek znajomym oraz rodzinie byłoby niezgodne z prawem. Czy pożyczył by pan wtedy komuś książkę,
albo (co gorsza) od kogoś? Proszę zwrócić uwagę, że jest to możliwe i zgodne z polskim prawem tylko i wyłącznie dzięki dozwolonemu użytkowi.

2. Sprawa powyższa ma też ścisły związek z takim działaniami jak czytanie książek dzieciom, czytanie na głos itd.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.