Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29878 miejsce

Partia Piratów wypływa na szerokie wody

W sobotę 12 stycznia na polskiej scenie politycznej działalność zainaugurował nowy podmiot o nieco egzotycznej nazwie - Partia Piratów.

Logo polskiej Partii Piratów / Fot. pl.wikipedia.org/wiki/Partia_PiratówNie jest to nowość na skalę światową, gdyż partie o takim charakterze istnieją już w kilkunastu krajach świata, w Szwecji startowała ona już w wyborach parlamentarnych. W Polsce pomysł utworzenia Partii Piratów zrodził się w głowach studentów, w reakcji na zamknięcie w 2006 roku strony The Pirates Bay.

- Nie ma siły politycznej, która reprezentowałaby internautów. Chcemy wprowadzić pewne reformy w prawie oraz zmusić polityków do zajęcia stanowiska w sprawie społeczeństw informacyjnego – mówił Błażej Kaczorowski pełniący obowiązki prezesa partii. Żadna z istniejących partii nie przedstawia konkretnych stanowisk w kwestiach nowoczesnych technologii, dostosowania prawa autorskiego do zmieniającej się rzeczywistości. - Z powodu pojawienia się nowych technologii, nie wiadomo, kto tak naprawdę łamie prawo. Czy można pobierać muzykę z internetu? Teoretycznie tak. Czy można ją udostępniać? Zależy komu – dodał.
Edukacja informatyczna w Polsce też pozostawia wiele do życzenia. Używanie w szkołach oprogramowania wyłącznie jednego producenta, prowadzi do ograniczenia czy wręcz braku umiejętności w posługiwaniu się produktami innych firm.

Członkowie Partii Piratów, od lewej Dominik Łabudziński, Błażej Kaczorowski (p.o. prezesa) oraz Jakub Laskowski / Fot. Materiały prasowe partiiPartia Piratów poprzez zdobycie reprezentacji w parlamencie chce wpływać na zamiany w prawie. Doprowadzić do liberalizacji prawa autorskiego oraz patentowego. Przy czym ich zamiarem jest dostanie się do Parlamentu Europejskiego, gdyż zdaniem przedstawicieli, zmiany na poziomie europejskim będą bardziej efektywne. Na kongresie w Wiedniu ustalono, że celem jest zdobycie 19 miejsc w parlamencie dla przedstawicieli partii z pięciu krajów.

Działania partii w Polsce obecnie skupiają się na organizacji Walnego Zgromadzenia, które odbędzie się 16 lutego 2008 roku. Zostaną na nim wybrane władze. Członkowie mają skupić się również na budowie struktur regionalnych. Przystąpienie do partii nie jest trudne. Wystarczy pobrać ze strony internetowej odpowiedni formularz, wypełnić i wysłać go pocztą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

primo: czemu loga większości partii muszą być TAKIE BRZYDKIE (tej w szczególności)?

secundo: czemu szeroko pojętych internautów ma reprezentować partia, której nazwa jednoznacznie kojarzy się z kradzieżą wartości intelektualnej? To tak jakby powstała partia chuliganów mająca na celu znowelizowanie ustaw dotyczących bezpieczeństwa na stadionach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... Mieliśmy już partię na 4 P (Polska Partia Przyjaciół Piwa), więc niczego oryginalnego nie wymyślili.
19 miejsc w PE? Znam znacznie zabawniejsze zapowiedzi, choć tak samo (nie)realne. Znowu nic nowego...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maćku masz całkowitą rację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powodzenia...żaby tylko się na tych szerokich wodach nie utopiła...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szwedzka już jest... Ciekawe kiedy powstanie Międzynarodówka Piratów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zabrakło tylko linka do strony internetowej Partii piratów: http://www.partiapiratow.org.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ładne i sugestywne logo rzeczonej partii. Polska Partia Piratów - brzmiałoby jeszcze lepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.01.2008 17:19

Piracki cytat ze scenariusza "Kacza zupa" Adka Drabińskiego:
"Panienka siedzi okrakiem nad ubezwłasnowolnionym mężczyzną z podziwem patrzy na widoczną w całej okazałości nagą prawdę:
- Ty piracie!!!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.