Facebook Google+ Twitter

Partia Regionów: Ukraina została zdradzona, winny Janukowycz

Deputowani Partii Regionów oświadczyli, że "Ukraina została zdradzona", a winą za to obarczają byłego prezydenta, po którym ślad zaginął od soboty. Ostatni raz widziano go w Doniecku, gdy próbował wsiąść do nieoznakowanego samolotu. Straż Graniczna nie zezwoliła na start maszyny. Były prezydent przesiadł się do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku.

 / Fot. PAP/EPAZdaniem deputowanych „Ukraina została ograbiona i porzucona, jednak nie ma to znaczenia wobec tragedii, która spotkała dziesiątki ukraińskich rodzin, które straciły swych bliskich po obu stronach konfliktu”. Jak podaje PAP, Deputowani Partii Regionów obwiniają byłego prezydenta o tragiczne zdarzenia na Ukrainie, ale też oskarżają o spustoszenie kasy państwa, próby rozbicia kraju oraz spowodowanie zagrożenia suwerenności państwa.

P.o. ministra spraw wewnętrznych Arsen Awakow przyznaje, że nie wiadomo też, gdzie jest były prokurator generalny i ministrowie z ekipy Janukowycza: szef ministerstwa dochodów i podatków Ołeksandr Kłymenko oraz były p.o. szefa MSW Witalij Zacharczenko, oskarżany o wydanie rozkazu do pacyfikacji Majdanu.

Wiadomo natomiast, że do Moskwy odleciał były wiceprzewodniczący parlamentu Ihor Kałetnyk. Jak podaje PAP, p.o. ministra spraw wewnętrznych poinformował, że "Straż Graniczna nie miała podstaw do zatrzymania; posiadał on wszystkie dokumenty konieczne do przekroczenia granicy".

W niedzielę rano w Kijowie rozpoczęło się posiedzenie parlamentu. Główny temat obrad to powołanie nowej koalicji oraz wybór nowego premiera. Wśród nazwisk na to stanowisko wymienia się byłą premier Julię Tymoszenko, szefa frakcji parlamentarnej partii Batkiwszczyna Arsenija Jaceniuka oraz byłego ministra spraw zagranicznych Petra Poroszenkę.

W sobotę parlament wyznaczył datę wcześniejszych wyborów prezydenckich na 25 maja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.