Facebook Google+ Twitter

Partia Zboczonych Kobiet

Po "Czy można zgwałcić prostytutkę?" i "Morozowski powinien się cieszyć, że nie dostał w papę" Andrzej Lepper po raz kolejny "popisał się" na konferencji prasowej swojej partii.

Kilka tygodni temu znana pisarka, Manuela Gretkowska postanowiła założyć Partię Kobiet. Partia ta ma, zdaniem jej liderki, walczyć o prawa kobiet, które, jak uważa, są w Polsce poniżane. Czyżby już na samym początku jej istnienia miała jej wyrosnąć konkurencja?

Wicepremier Andrzej Lepper wystąpił ostatnio na konferencji prasowej poświęconej działaniom prokuratury w sprawie tzw. „seksafery” w Samoobronie. Skrytykował działania prokuratury w tradycyjny dla siebie sposób, jednak uwagę większości osób zwróciło to, co powiedział na koniec. Określił Anetę Krawczyk, głównego świadka w sprawie, jako kobietę „zboczoną do potęgi” i zasugerował, by ta założyła Partię Zboczonych Kobiet.

Czyżby Andrzej Lepper bał się utraty i tak małego już elektoratu na rzecz partii Gretkowskiej? Być może mobilizacja Anety Krawczyk do większej aktywności politycznej ma na celu rozbicie elektoratu Partii Kobiet na dwoje. Podobnie jak wyborcy prawicowi podzielili się w 2005 roku na tych chcących „Polski solidarnej” i „Polski liberalnej” tym razem podzieliliby się na zwolenników "kobiet zboczonych" i pozostałych kobiet. Może Andrzej Lepper chce, aby dwie Partie Kobiet, tych zboczonych i tych nie-zboczonych podzieliły się elektoratem po to, by zmniejszyć swoją wiarygodność? Wtedy część wyborców tych dwóch partii mogłaby poprzeć Samoobronę.

Samoobrona z poparciem na granicy progu wyborczego chwyta się brzytwy, niczym tonący. Jednak, na razie, Partii Zboczonych Kobiet nie ma i mam nadzieję nigdy taka nie powstanie. A „zboczone kobiety”, jak wskazuje przykład pani Anety Krawczyk, którą Andrzej Lepper określił tym epitetem, na razie, wywodzą się z Samoobrony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.02.2007 00:13

juz uzasadnilem

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.02.2007 00:09

beznadziejny komentarz

Komentarz został ukrytyrozwiń

do "ef" : Właśnie dlatego jednostronny, bo to moja subiektywna ocena całego zdarzenia. Dlatego też napisałem całe zajście w formie komentarza.
Dzięki za wszystkie opinie i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieodgadnione są zamysły wicepremiera.
( + )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Krawczyk do Samoobrony przyszła raczej bez wiedzy pana Leppera, więc trudno go za to winić. Artykuł mi się nie podoba, bo jest dość jednostronny. Szczerze powiedziawszy co do pani Krawczyk, przychodzi mi na myśl inny epitet. Ale nie wypada mi pisać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.