Facebook Google+ Twitter

Partiom w wyjaśnieniu katastrofy z 2010 zależy tylko na władzy

W najnowszym sondażu TNS OBOP badano wśród ankietowanych, czy partiom politycznym PO i PiS zależy na prawdzie czy na władzy w procesie wyjaśniającym katastrofę w Smoleńsku. 39. proc. badanych odpowiedziało, że partiom zależy tylko na władzy

Z najnowszego sondażu TNS OBOP opublikowanego w serwisie gazeta.pl wynika, że 39 proc. ankietowanych uważa, że partiom politycznym - Platformie Obywatelskiej i Prawie i Sprawiedliwości zależy tylko na władzy w procesie wyjaśniającym katastrofę Smoleńską. W tej sprawie tylko 7 proc. ankietowanych przyznaje, że partiom chodzi o prawdę wyjaśniającą jak doszło do katastrofy w Smoleńsku.

W badaniu sprawdzono również, że 15 proc. ankietowanych wierzy, że Platformie Obywatelskiej zależy na prawdzie w procesie wyjaśniającym tragedię w Smoleńsku, o 2 proc. więcej uważa, że partii Prawo i Sprawiedliwość chodzi o prawdę, niż o władzę.

Jak podaje sondaż TNS OBOP dla 52 proc. badanych wyjaśnienie katastrofy z 2010 roku jest ważne, a dla 41 proc. ankietowanych jest nieważne czy katastrofa zostanie wyjaśniona.

Badanie przeprowadzono po tygodniu od opublikowania artykułu "Rzeczpospolitej" o śladach trotylu na wraku samolotu Tupolew, rozbitego w Smoleńsku w 2010 roku.
Informacja "Rzeczpospolitej" została zdementowana przez prokuraturę.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.