Facebook Google+ Twitter

Partner cię zdradza? Zrób mu test DNA!

W Meksyku powstała firma, która zachęca potencjalnych klientów, do przeprowadzenia badań na wierność ich życiowych partnerów.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP"Podejrzewasz, że twój partner nie był ci wierny? Możemy pomóc ci to sprawdzić"- takim sloganem na swojej stronie internetowej, Mexigen SA kusi potencjalnych zainteresowanych, aby ci skorzystali z oryginalnej usługi. Okazuje się, że wystarczy wysłać coś z należących do partnera rzeczy, aby laboratorium mogło stwierdzić czy ich właściciel był wierny partnerowi. Bielizna, włosy lub wyplute gumy do życia. To jedne z rzeczy, na których może znajdywać się DNA osoby, z którą kontakt mogła mieć "badana" osoba. Materiał genetyczny jest potem porównywany z DNA osób z bliskiego otoczenia, a następnie wyniki badań przedstawiają czy bliska nam osoba zawierała bliskie kontakty z osobą trzecią. Badania nie określą jednak kim ta osoba jest, chyba, że dostarczy się coś należącego do kochanka wraz z listą potencjalnych podejrzanych.

Mexigen bada około 10 przypadków rocznie, jednak jak twierdzi jego dyrektor Jorge Guillen nie ze względu na brak zainteresowania, ale ze względu na brak wiedzy o tego typu badaniach.
A ich koszty wynoszą od 150 do 1000 dolarów, dlatego też oferta skierowana jest raczej do zamożnych obywateli Meksyku. Przypadek z Monterrey pokazuje, że konsekwencje tego typu badań mogą być tragiczne w skutkach. Pewien mężczyzna po poznaniu wyników, w których okazało się, że nie jest ojcem swojego dziecka, zabił córkę oraz jej matkę. Ze względu na charakter przeprowadzanych badań, część laboratoriów aby przeprowadzić tego typu badania, wymaga od zainteresowanych zlecenia sądowego. Jak twierdzi dyrektor meksykańskiego Laboratorium Analiz Klinicznych Biogen Roberto Guevara: "nie ma gwarancji, że płyn należy do określonej osoby i może tu chodzić o manipulowanie dowodami".

W bogatszych od Meksyku krajach, badania genetyczne cieszą się dużo większym zainteresowaniem. W niektórych z nich są one oparte o pewne uregulowania prawne. W związku z tym ok. 20 tysięcy Francuzów rocznie szuka poza granicami swojej ojczyzny potwierdzenia ojcostwa swoich dzieci. W 2008 roku we Francji odbyło się ponad 1800 spraw, mających na celu podważenie ojcostwa.

rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

nielogiczny ten artykuł jakiś

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomieszano tematykę poszukiwania śladów kochanki/kochanka z badaniami na ojcostwo. Niestety, bezmyślne przepisywanie artykułów z prasy wiąże się z ryzykiem powielania cudzych błędów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Każdy mężczyzna ma prawo wiedzieć, czyje dziecko wychowuje. Uważam, że tego typu oszukiwanie partnera to niegodziwość. "

W stu procentach zgadzam się z tą opinią.A co do tekstu,to współczuję ludziom, którzy są w związku z osobą, której nie ufają i muszą ją sprawdzać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy mężczyzna ma prawo wiedzieć, czyje dziecko wychowuje. Uważam, że tego typu oszukiwanie partnera to niegodziwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

cyt. z tekstu: "Pewien mężczyzna po poznaniu wyników, w których okazało się, że nie jest ojcem swojego dziecka, zabił córkę oraz jej matkę.: No i co zyskał? Ciekawe - kochał te kobiety, czy nie zanim ktoś tzw. życzliwy ( a może te wspaniałe badania) doniósł mu, że to akurat nie on. A co z dziećmi in vitro, a co z dziećmi adoptowanymi itd. To wszystko jakaś niedobra sprawa z tymi badaniami. O tym milczy ten tekst. Nie pochwalam żadnych zdrad, ale życie bywa straszliwie poplątane - i bywa (jeśli to w ogóle konieczne), że bardzo trudno określić winę czy niewinność. Guma do żucia - to takie ... trywialne i zwyczajnie - głupie. Ostrożnie... z życiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomysł pomysłem, ale zastanawia sam fakt racji bytu tego typu usług... To trochę jak podawanie leków przeciwbólowych zamiast diagnozy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomieszanie z poplątaniem - DNA na wyplutej gumie do żucia i test na ojcostwo. Czy Autor rozumie temat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może lepiej nie wiedzieć?;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie trzeba jechać do Meksyku, w Polsce już od dłuższego czasu robią takie testy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.