Facebook Google+ Twitter

Partyjna roz(g)rywka Sawki i Bryndala

Dwóch autorów… dwa spojrzenia na polityczną rzeczywistość… dwa sposoby ich wyrażania … i jedna książka, którą trzeba mieć.

 / Fot. okładka ksiązkiRafał Bryndal znany jest z ciętych wypowiedzi. Tym razem nie tylko złagodniał nieco, lecz zaprosił do współpracy Henryka Sawkę. Cięty humor w połączeniu z rysunkiem satyrycznym oznaczać może tylko jedno: świetną pozycję, która powinna znaleźć się na półce każdego mola książkowego. Nie tylko tego interesującego się polityką. Nawet jeśli ktoś z polityką jest na bakier, chętnie pośmieje się z niektórych opisów. Opisów niby ogólnych, ale w większości i tak wiadomo o kogo chodzi. A że wszystko okraszone dużą dawką dobrego humoru, to i czyta się przyjemnie. Niektóre fragmenty wywoływały u mnie salwy śmiechu, czym wzbudzałam zainteresowanie siedzącej obok "moherowej" pani (próbującej co i rusz rzucać okiem na obrazki).

Nie jest to książka do końca polityczna. Choć jej tytuł sugerować może co innego. Można to potraktować jako poradnik z serii „Jak zostać dobrym politykiem”. Oczywiście, z przymrużeniem oka. Znajdziemy tu bowiem liczne porady, mówiące o tym jak być prawdziwym politykiem, jakim językiem się posługiwać, jakie hasła są najlepsze czy jak (nie) przemawiać. Dowiemy się też, czemu tak chętnie niektórzy wstępują do partii, sięgają po władzę. A także czemu politycy nalegają tak bardzo na różnego rodzaju komisje śledcze. Trudno się zresztą nie zgodzić z opinią, że "(...) ich główną zasługą nie jest wyjaśnienie do końca spraw, do których zostały powołane, ale przede wszystkim wykreowanie kilku politycznych osobistości, a raczej osobliwości politycznej przyrody" (cyt. z książki).

Dzięki lekkiemu stylowi Rafała Bryndala, książkę czyta się szybko. Zwłaszcza, że jej uzupełnienie stanowią liczne rysunki Henryka Sawki, które jak najbardziej nawiązują do polityki.

Lektura na jeden wieczór, którą polecam gorąco!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.