Facebook Google+ Twitter

Partytura na świetne role, czyli "Skarpetki, opus 124"

Co ma wspólnego dziurawa skarpetka ze stereotypami? Co łączy płukanie naczyń w zimnej wodzie z tym, że nic nie może być tylko czarne bądź tylko białe? Możecie się tego dowiedzieć jedynie po obejrzeniu spektaklu "Skarpetki, opus 124".

 / Fot. Michał Englert, Teatr WspółczesnyDwóch pozornie różnych ludzi, aktorów, którzy postanawiają wspólnie powrócić na scenę. Jeden z nich najlepsze lata swojej kariery ma już za sobą, drugi natomiast wielkiej kariery nigdy nie zrobił. Decydują się jednak na przygotowanie muzyczno-poetyckiego spektaklu, który może okazać się dla nich ostatnią zawodową szansą. To właśnie bohaterowie spektaklu "Skarpetki, opus 124", który można oglądać w Teatrze Współczesnym w Warszawie. W ich role wcielają się aktorzy, którzy już nieraz mieli okazję wspólnie pracować, czyli Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak.

Bremont (Wojciech Pszoniak) wciąż krytykuje pomysły swojego scenicznego kolegi i jednocześnie reżysera granej przez nich sztuki, Verdiera (Piotr Fronczewski). Nie zgadza się z zaproponowanymi strojami, nie chce zagrać scenki pantomimicznej, neguje każdy z jego pomysłów. Sprzeczki między mężczyznami prowadzą do wielu komicznych sytuacji, jak choćby ta z tytułowymi skarpetkami w roli głównej. Mężczyźni pozornie bardzo się od siebie różnią, mają zupełnie inne charaktery i doświadczenia. Choć często się kłócą i wychodzą z prób do spektaklu trzaskając drzwiami, to potem i tak zawsze wracają. Dyskutują między sobą na wiele interesujących tematów, np. jaką rolę w życiu artysty odgrywa ciekawość.

Z czasem, po wielu wspólnych próbach, zaczynają odnajdywać wspólny język. Rozmawiają już nie tylko o samym spektaklu, ale także opowiadają sobie o swoim życiu prywatnym. Okazuje się, że obaj mają podobne przeżycia. Jeden z nich jest wielokrotnym rozwodnikiem, drugiemu natomiast zmarła żona, a dzieci nie utrzymują z nim kontaktu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.