Facebook Google+ Twitter

Parulski ma zostać odwołany. Seremet przesłał wniosek do MON

Andrzej Seremet, Prokurator Generalny, złożył wniosek o powołanie nowego szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Zatwierdzenie wniosku przez MON oznaczać będzie dla gen. Krzysztofa Parulskiego odwołanie ze stanowiska.

 / Fot. .Jak donosi TVN24, Andrzej Seremet złożył wniosek o powołanie nowego Naczelnego Prokuratora Wojskowego. Dla gen. Krzysztofa Parulskiego oznacza to odwołanie ze stanowiska. Powodem decyzji Seremeta była, jak poinformował rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk, publiczna krytyka przełożonego.

Wyjaśnił on, że najpierw MON ma zaopiniować nowego szefa NPW. Ma na to kilka dni. Następnie prezydent Bronisław Komorowski po otrzymaniu wniosku o odwołanie Parulskiego, podejmie ostateczną decyzję kto stanie na czele NPW. Jak poinformował rzecznik resortu Jacek Sońta, kandydatem jest płk. Jerzy Arytmiak.

Konflikt między Seremetem i Parulskim dał się zauważyć w ubiegłym tygodniu podczas konferencji, na której płk. Przybył postrzelił się. W trakcie konferencji oświadczył, że nie złamał prawa, kiedy nadzorował dochodzenie w sprawie przecieków ze śledztwa smoleńskiego. Zaprotestował również przeciw likwidacji prokuratury wojskowej.

Szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej nie tylko wziął w obronę podwładnego, ale także publicznie skrytykował postępowanie Seremeta. Uznał za nieetyczne opublikowanie wniosku o analizę działań NPW w sprawie przecieków ze śledztwa smoleńskiego, zanim sama NPW się z nią zapoznała.

Rzecznik Prokuratury Generalnej powiedział, że jest to "sytuacja nie do zaakceptowania w kontekście zapewnienia sprawnego funkcjonowania hierarchicznej struktury, jaką jest prokuratura". Zaznaczył, że nie można mówić o jakimkolwiek konflikcie na tle personalnym. "To klasyczna sytuacja, w której podwładny krytykuje przełożonego" - dodał.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

żołnierz
  • żołnierz
  • 18.01.2012 19:55

Już dawno to PRLowskie łajno powinni wywalić.

Komentarz został ukrytyrozwiń
TOMEK
  • TOMEK
  • 18.01.2012 18:21

PARULSKI zanim odejdzie niech wyjaśni postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej w Elblągu i odpowie na pytanie dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego, dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu Dlaczego prokurator Tomasz Mackiewicz z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił istotny fakt tej sprawie i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin Nowak
  • Marcin Nowak
  • 18.01.2012 16:55

Wygłodniałe zwierzaki mogą liczyć tylko na naszą pomoc, nie bądźmy obojętni, wspierajmy klikając na akcjazwierzak.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.